Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen fűtési megoldást...

Wartew kérdése:

Milyen fűtési megoldást javasoltok?

Figyelt kérdés
Hello! egy kb. 30 nm-es téliesített faházban lakom és problémám van a fűtéssel, mert helyileg olyan helyen van hogy nincs vezetékes gáz, és semmilyen más fűtés. A kályhával való fűtés nagyon koszos, fárasztó és drága is mivel 1 köbm fa kb 20 ezer ft- és sztem nem elég egy hónapra egy köbm. jelenleg egy 2000 w-os ventillátoros hősugárzóval betudom fűteni szóval nem nagy a lakás. csak nemtudom ez pénzbe mennyibe lesz. A 2000 w azt jelenti hogy óránként 2000 w-ot pörög a villanyórába? tehát kb 100 ft/óra? A pb gázos fűtéseken gondolkodom, láttam hogy lehet kapni pb gázos konvektort, vagy siestát. a kérdésem az lenne szerintetek meddig elég egy gázpalack egy konvektorhoz illetve siestához folyamatos fűtés mellett. vagy tudtok e valami fűtési megoldást javasolni? Persze ilyenek hogy vegyek kazánt nem jönnek szóba mivel pénzem az nincs. vagy esetleg egy kandallóba mennyi fa kell egy hónapra? vagy van e olyan fával működő nem 100 ezer ft-os készülék amibe elég egy köbm fa? Kérem csak aki biztosan tudja az válaszoljon mert nagy valószínűséggel a szavatok alapján fogom az utolsó pénzből valamelyik megoldást megvalósítani mivel fiatal vagyok sosem volt ilyen dolgom nemtudom mit tegyek mi a legjobb megoldás ilyen helyen? Köszönöm a válaszokat.

2014. jan. 4. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom merre laksz,de felénk Zalába egy erdei m3 kerül ennyi pénzbe és ilyen enyhe időbe főleg ha SZÁRAZ is az a fa akkor simán elég egy hónapra.

Kazánt meg 30m2-re butaság is venni....

2014. jan. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A villanyos hősugárzót felejtsd el! nagyon-nagyon eszi az áramot! (ha ezt jól írom le, ez nem bizti..de 2000w =2 kW, azaz óránkét 2kWh lesz a fogyasztásod, egy nap alatt 48 kWh..egy 30 napos hónapban..48x30= 1440 kWh..és 1kWh áram kb 40 ft..:D..nem mertem kiszámolni a végösszeget..:D, de ismét mondom az lehet hülyeség...nem néztem utána). A gázpalack jobb esetbe egy hétig elég, attól függ hanyason megy..de olyat is mondtak, h 3 nap!! Szerintem maradj a kályhánál..és keress olyat ami olcsó, de jó a fűtő értéke. Keress rá a lignitre, hasonló a szénhez csak sokkal olcsóbb. Kevesebb fára lesz szükséged. És fából is az erős, tömött akácfa vagy esetleg tölgy bükk (de ezek lehetnek becsapósak is. ) Én is fiatal vagyok és nagyon megértem a helyzeted, én is most szembesülök az ilyen dolgokkal! Kitartást! :)
2014. jan. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

villany fűtés valóban drága. a SIESTA-val az a baj, hogy zárt helyen nem használható, mert felzabálja az oxigént.ha bármi gázos mellett döntesz, ezt vedd figyelembe.

legolcsóbb a fa volna, de csak akkor ha elég száraz, ehhez pedig min 1év száradás kell, különben akár fele a kalóriája és nudlit sem ér vizesen. ha megfelelő fa volna, akkor én egy nagy tömegű kályhát keresnék, ez tovább tartja a hőt, aztán plussz szén, vagy fabrikett.

2014. jan. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
falfűtés;)
2014. jan. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A villany az annyi ahogy számoltad. 100 Ft/óra ha 10 órát megy egy nap akkor is 30ezer egy hónap. Illetve a ventillátoros hősugárzókkal vigyázni kell, régen nálunk már egy ilyen kigyulladt.


A Siesta nem jó, mert elfogyasztja az oxigént, állandó légcserét kellene biztosítanod, de akkor meg elmegy az a kis meleg is és ha sokat használod kb. annyit fogyaszt mint az áram. Ha van olyan pg -s konvektor ami kívülről szívja a levegőt és kifele távozik az égéstermék az jó lehet.


Szerintem a fafűtésnél olcsóbb nem lesz. Végül is nem tudom van-e kályhád, vagy venned kell, kb. egy kisebb kandalló, kályha, sparhelt, vagy teatűzhely jöhet szóba, 30nm -en nagy különbségek szerintem nem lesznek így hogy nincs nagyon anyagi keret.


Arra lehetne rákoncentrálni esetleg, hogy lehet-e olcsóbban fát szerezni. Széldeszkát, kidobott bútorokat, ilyesmit.


Meg amit még lehet, hogy fabrikettet venni. Igazából szerintem nem jobb mint a fa, csak lehet venni apránként, személyautóval is lehet szállítani, nem kell hasogatni, de fa kell azért azt is hogy begyújtsa.

2014. jan. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
minden esetre köszõnöm a gyors vàlaszokat. olvasgattam közbe ès pàr helyen azt írjàk hogy az olajradiàtorok hõtàrolôsak ezèrt nem müködnek mindig max fokon. így elkèpzelhetõ szerintetek hogy kb havi 20 ezerbõl kijönne vele a fütès? vagy esetleg a nagyon hideg hónapokban 30? mert akkor kb ott lennék mint a fa fütèssel csak n lenne mindenem füst szagú.
2014. jan. 5. 04:35
 7/9 A kérdező kommentje:
az elsõ vàlaszolónak; miskolc külterületèrõl van szò. itt is erdei köböt kapsz annyièrt de szàraz fa èvek óta nincs esetleg tüzèpen ott meg a sima köb ugyanennyi. ha tèmyleg kitartana egy hônapig nem volna gond de fèlek ha megcsinàlom ès nem lesz jó? plusz tudom vicces vagyok de soha nem csinàltam ilyesmit ha mondjuk èjjelente alszom nem rakok a tüzre gondolom az bealszik vagy nem? milyen gyakran kell rakni? ès a legfontosabb kèrdès kàlyha vagy kandallo mert itt pàran aztmondtàk hogy a kandallo jobban füt,ritkàbban kell rakni. igaz lehet ez?
2014. jan. 5. 04:42
 8/9 A kérdező kommentje:
azèrt variàlok mert új ház hirtelen jött dolog volt mèg kèmèny sincs szóval nem tudom kipróbàlni se mindenkèpp ki kell èpítenem valami rendszert. de vègleges kène mert a pènz az hiànycikk.
2014. jan. 5. 04:46
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha kémény sincs akkor ez a fatüzelés is nehezen fog összejönni. A kémény maga megérne egy külön témát.


Amúgy óránként, másfél óránként tenni kell rá. Éjjel el fog aludni. Kandallóba valamivel többet lehet belerakni, valamivel tovább tartja a meleget.

2014. jan. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!