Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyiért dolgoznak az ingatla...

Mennyiért dolgoznak az ingatlanközvetítő irodák? Hány százalék a közvetítésidíj?

Figyelt kérdés
2009. nov. 29. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
A nagy irodák sztem nagyon sokat kérnek.3%-tól 4,5%-ig szerződéstípustól függően. De találkoztam már olyannnal is ami csak 2%-t kért.Mondjuk vevőt (érdeklődőt) sem hozott egy darabot se.
2009. nov. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1-5 %.

Előre tisztázandó,

és szerződésbe foglalandó!

2009. nov. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Papíron rögzíteni kell előre! (1-6 %)
2009. nov. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Az ingatlan adás-vételnél csak a vevő fizet, így az eladónak a szolgáltatás ingyenes.
2009. nov. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az eladónak nem ingyenes a szolgáltatás csak papíron. Mert az ingatlanos az ő bevételéből veszi le a pénzét. Azaz annyival olcsóbban tudná eladni a lakást, ha nem kéne még az ingatlanosnak is fizetni. Ebben az üzletben csak az ingatlanos jár jól, mert a vevő a jutalékkal többet fizet, az eladó pedig a jutalékkal kevesebbet kap. Tehát ha ingatlanos nélkül egyeznének meg, találnának egymásra, akkor mindkettő csak nyerne a dolgon.
2009. nov. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
48%

Az eladónak papíron sem lehet ingyenes az ingatlanos szolgáltatása, hiszen szerződésben egyeznek meg, hogy az

mennyibe fog kerülni. Különben sem lehetne ingyenes ez a szolgáltatás, hiszen ez a munkája, és ebből él az

ingatlanközvetítő...

Ha az ingatlanosnak nem kellene fizetni, miért olcsóbban tudná az eladó eladni a lakást? Pont, hogy

drágábban-pontosabban- több pénzért tudná eladni, több maradna a zsebében, ha nem lenne plusz költség az ingatlanossal, nem?

:-)

A vevőnek pedig az égadta világon semmi köze nincs ahhoz, hogy az eladó saját maga, vagy ingatlanos segítségével adta el

a lakását, pláne nem terheli őt az ingatlanos pluszköltsége... :-)

Az ingatlanközvetítő nem a vevőnek, hanem az eladónak dolgozik, az eladó bevételéből kér x db. százalékot, hát nehogy már

ha én akarok venni valamit, még én fizessek az eladónak-ingatlanosnak is, nem? :-)

Tehát, ha ingatlanos nélkül találnának egymásra, csak az eladó nyerne a dolgon, mert a vevőt nem terheli semmilyen plusz

költség (egyébként sem), szép is lenne, azért gondoljunk már bele...

2010. máj. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Bocsánat, az megint más kérdés, ha nem kínálati, hanem keresleti piacról beszélünk.

Tehát ha én kérek fel egy ingatlanközvetítőt, hogy keressen nekem házat, akkor természetesen nekem, mint vevőnek kell fizetnem neki, mert most nem eladnia kellet, hanem keresnie. De itt is csak én fizetek neki, az eladónak már nem kell... Gondoljunk bele, hogy beállít valaki egy ingatlanközvetítővel, hogy meg akarják venni a házamat és mellesleg közlik velem, hogy ja még fizessek is érte... :-)...

2010. máj. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

"1-5 %.

Előre tisztázandó,

és szerződésbe foglalandó!"

Csak egy db 1%-ért dolgozó ingatlanost mutassatok!!

2011. ápr. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
www.1ingatlan.net :)
2012. márc. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!