Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha egy ingatlanközvetítő cég...

Ha egy ingatlanközvetítő cég bérbe kínál egy ingatlant, szerintetek van-e félnivaló azzal kapcsolatban, hogy a kifizetett foglalóval "lelép", és kiadja valaki másnak időközben?

Figyelt kérdés

A bérleti szerződés nem tűnik hitelesnek, mert nincs céges bélyegzővel ellátva, és nincsenek tanuk feltüntetve, csak a bérbeadó és a leendő bérlő aláírása szerepel.

Esetleg előfordulhat-e az, hogy eleve letagadja, hogy a szerződés megköttetett?


2011. ápr. 11. 01:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a szerződés nem tűnik hitelesnek, magát a céget leellenőrizted? Létezik, működik rendesen, ahogy állítják?


Ha a bérleti szerződés a bérbeadó és a bérlő között köttetett, milyen céges bélyegző kellene rá? A közvetítő csak közvetített, nem ő bérbeadó, nem?

2011. ápr. 11. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Csak annyit tudok, hogy ez a cég már néhány éve működik, mert nagyjából ismerem a környéket.

Az ügyintéző szavaiból úgy vettem ki, hogy a lakás az iroda tulajdonában van. Ez az oka, hogy hiányoltam a céges bélyegzőt. A bérbeadónál, a szerződésen nem a cég neve szerepel, hanem az ügyintézőé, viszont a cím az irodáéval megegyező.

Lehet, hogy túlreagálom a dolgot..? Még nem voltam ilyen helyzetben, talán ezért vagyok most bizonytalanabb a kelleténél.

2011. ápr. 11. 03:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Kellenének rá tanúk, és ha egy cég az ingatlan tulajdona akkor hivatalosan a cég adja ki és annak kellene szerepelnie a logónak.
2011. ápr. 11. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Logót ne keverd ide, semmi köze a szerződéshez.
2011. ápr. 11. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én megnézném a megbízási szerződést. Vagyis ki is a tulaj? Ha meg az iroda van megbízva a bérbe adással, akkor ő a bérbe adó, nem az ügyintéző. Az meg, hogy nincsenek tanuk, az megint gyanús lenne. Vagyis:

1: nem szeretnék illegális lakásfoglaló lenni

2: nem szeretnék futni a pénzem után

3: a mai világban ilyen bérleti szerződést, csak hivatalos személy (ügyvéd) előtt készítenék. (főleg ha hosszú távban gondolkodsz)

2011. ápr. 11. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem. Ez azért van mert nem akar adózni a tulajdonos. Gondolom a szerződésen a valós lakás tulajdonos szerepel?! Mert nincs semmi veszély, csak nem akarja hogy nyoma legyen. Meg gondolom te nem akarsz kérni számlát?! És ezért nincs rajta semmi.
2011. ápr. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Bérleti szerződéshez nem kell tanú, és nem kell ügyvéd. Egy ingatlaniroda meg nem fog megpattanni teszemazt 80 ezer forint foglalóval, mert ha kiderül, abból nagy botrány lesz, amit a jelenlegi versenyben senki sem engedhet meg magának.


Amit megtehetsz, hogy elkéred a helyrajzi számot, és megnézed a földhivatalban, hogy ki a tulajdonos. Ha nem a tulajjal szerződsz, akkor meg a meghatalmazást kell megnézni.


Én is ingatlanos vagyok, nálunk az albérletezés a következőképpen néz ki: kimegyünk az ügyféllel, megtetszik neki. Felhívom a tulajt (ha nincs ott ő is), hogy helyzet van, megvan a bérlő. Akkor ő már nem fogja kiadni senkinek. Utána második alkalommal is találkozunk, akkor jön a tulajdonos, együtt megírjuk a bérbeadási szerződést, leltár, óraállások rögzítése, stb, majd a bérlő kifizet a tulajdonosnak 2 havi kauciót és 1 havi bérleti díjat. Nem az ingatlanosnak!


Ha az ingatlanos akar veled pénzt letetetni, akkor bérleti szándéknyilatkozatot kell aláírnod, amiben le kell, hogy legyen írva, hogy mi van akkor, ha nincs biznisz, mert pl a tulaj kiadja másnak. Benne kell lennie, hogy ebben az esetben az összeg visszajár. Rajta kell lennie a pénzt átvevő adatainak (név, cím, személyi igazolvány száma), egy céges bélyegző nem elég, nem is kell.

2011. ápr. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!