Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire problémás tetőtéri...

Mennyire problémás tetőtéri lakásban lakni?

Figyelt kérdés
20-30 éves panel esetén. Reális veszély, hogy beázhat, túl hideg/meleg, stb? Bármilyen tapasztalatnak örülnék.

2014. jan. 10. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
mivel a tetőtérben kevés a nagyobb tömegű építőanyag, csak hőszigetelés és gipszkarton van általában, így a nyáron azonnal túlmelegszik.
2014. jan. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Meg tudnád saccolni, hogy mennyire?


Az a helyzet, hogy a párom valami hihetetlen módon fázós, amíg én 22.5 fokban pólóban vagyok, ő 24-ben is még egy kis mellényben/pulcsiban.. szóval alapvetően a meleg nem hangzik szörnyen. Vagy elviselhetetlenül meleg?

2014. jan. 10. 18:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Add össze!

Kb. annyi várható tetőtérben nyáron!


Ha betesztek egy komolyabb klímát, az leviheti 22-24 C fokra.

2014. jan. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én családiház tetőteréből indulok ki, akkor nyáron kb +5 fokra kell bent számítani, mint amennyi kint, vagy még több, ha egésznap nincs szellőztetve, de nagyon sok múlik az anyagon. Meg lehet dögleni, éjszaka is nagyon nehéz kiszellőztetni, ha nincs semmi légmozgás, hiába van több helyen is nyitva az ablak. Ha nem lenne alsó szint, ahol viszonylag jó idő van és le tudunk vonulni, akkor én élhetetlennek nevezném a házat. A klíma persze megoldás lehet, de nekünk nincs és a költségei miatt egyelőre nem is lesz. Inkább lejárunk hűsölni.

Ezen felül élhetőség szempontjából is megnézném, hogy milyen a belmagasság és az elrendezés, nem verném-e be mindenhova a fejem, egyedi bútorokkal legalább (nem olcsó) megoldható-e olyan szinten a berendezése, hogy élhető legyen. Legyen elég szekrény, polc, stb. Ne verjem be a fejem, ha felállok a wc-ről, fel tudjak állni a fürdőkádban megtörölközni, ilyesmi.

A hideg nem veszett szerintem, ha felülről sz*r a szigetelés, akkor valószínű alulról is és remélhetőleg minden hő felszáll hozzátok. Azért mindenképpen kérdezzetek rá a tető anyagára és hogy van-e még felette esetleg padlástér, felmehettek-e megnézni. Ha igen, könnyű dolgotok van, egy padláson azért látni a problémás területeket.

2014. jan. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon hasznos volt :)
2014. jan. 11. 09:56
 6/9 anonim ***** válasza:
hőszigetelő anyagoknak a fáziseltolódás (hőfokcsillapítás) nézz utána. aztán megtudod, hogy a üveggyapot és nikecelé is csak 1-2 óra és a külső meleg gyorsan megjelenik bent, és a szigetelés miatt nehezen megy ki.
2014. jan. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk komplett lakás van tetőtérben,konyha,fürdő,wc,spejz,3 szoba stb. stb.,90 m2-es lakás....mi szeretünk itt tetőtérben...télen lényegesebben kevesebb a gáz számlánk,viszont nyáron a szigetelés miatt 1-2 fokkal van csak melegebb mint egy földszinti lakásban. Az meg viszont nem vészes...klímánk nincs,és így is kibírjuk,immár 6 éve :D
2014. jan. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
16%

Az utolsónak majd kérd el a címét, hogy tudjál nála reklamálni,

ha mégis 40 fok lenne nyáron a tetőtérben!!

2014. jan. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
Kedves utolsó válaszoló! Elég sok pénzt fektettünk abba,hogy ne legyen 40 fok nálunk,de megérte! Én a saját tapasztalataimat írtam le...az,hogy nálunk milyen idő van tetőtérben,nem azt jelenti,hogy másnál is olyan. Valószínűleg nem szórakozásból írtam amit írtam... gyönyörű egy magyar szokás,hogy gúnyos megjegyzést kell tenni,csak mert a többség nem azt szokta meg! Örülhetsz,hogy a többséghez tartozol :) Szép estét!
2014. febr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!