Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti meiket vennétek? Budapesti...

Ti meiket vennétek? Budapesti munkahely esetén 8 milio körül 1 50nm-es panel házat budapesten vagy pestöl 55km re hasonló összegért egy 100nm es házat és vidékröl bejárni dolgozni?

Figyelt kérdés
eddig mindig is családi házban laktunk
2014. jan. 11. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha eddig családi házban laktál a panelban be fogsz kattanni. É
2014. jan. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Családi ház. 50m2 max egy embernek elég, kettőnek már kicsi...
2014. jan. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

Ha eddig családi házban laktál a panelban be fogsz kattanni. Én 20 évig laktam panelban, onnan költöztem házba. Semmi pénzért sem mennék vissza panelba.

A napi 55 km bejárás elég húzós lenne, de nem is az 55 km hanem az utazással eltöltött idő. Összességében hány órát kellene utazással tölteni egy nap. Gondold végig mikor kellene kelni és mikor érnél haza. Ha nem tudod élvezni a családi ház előnyeit, ha nem lesz időd a ház körüli munkákra - akár mondjuk egy fűnyírásra - akkor egy darálónak fogod érezni az életet és egyre jobban gyűlölni fogod a napi utazást.

Fogj egy papírt és írd fel a panel előnyei és hátrányait majd a családi ház + utazás előnyeit és hátrányait. Kérd ki néhány barátod ill. testvér, szülők, unokatestvér véleményét is. A legjobb ha olyannal beszélsz aki évek óta ingázik.

2014. jan. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

vedd számba hogy neked melyik éri meg jobban energiában, idegrendszerben, pénzben.

én úgy vagyok vele, hogy utaztam már feleslegesen életem során eleget (úgyértve hogy lakás és munkahely/suli között), nekem a legfontosabb hogy hamar ott legyek ha mennem kell valahova, és ne a buszon/vonaton menjen el az életemből egy csomó hasznos óra.

55km az barátok közt számolva is 1 óra legalább. csak oda. 1 óra vissza. az elején még tűrhető, lehet olvasgatni, játszani a telefonon, stb. de amikor külön haditervet igényel hogy meló után színházba is eljuss, és utána haza, akkor már nem vicces.

2014. jan. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon jól írják, a közlekedés nagyon fontos.

A családi ház minden szempontból veri a panelt, azonban a bejárásra fordított napi 2×2 óra (tömegközlekedés) esetén már kérdésessé teheti. Ha gázos autód van és azzal fogsz bejárni, akkor ne is olvasd tovább!

Konkrét példát tudok mondani: Pest határától 20 km-re fekvő településről kb. 50 percig jön a vonat Kőbánya-Kispestig. Kicsit mókás. Jaaa, majd elfelejtettem: óránként jár.

2014. jan. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!