Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nappali áram melegíti a...

Nappali áram melegíti a bojlerben a vizet, ezt hogyan tudom bizonyítani?

Figyelt kérdés

2014. jan. 14. 10:09
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
A szolgáltató szakembere ezt be tudja mérni?
2014. jan. 14. 10:09
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés lényege? Van éjszakai áramod is?
2014. jan. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
A vezérelt órát évek óta nem használjuk, éjszakain van.
2014. jan. 14. 10:14
 4/20 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nappalin van, tiszta ideges vagyok...
2014. jan. 14. 10:14
 5/20 A kérdező kommentje:
Amikor új bojlert vettünk, úgy döntöttünk, hogy nappali áramról használjuk. Itt megállt a vezérelten a fogyasztás. A szolgáltató szerint az óra elromlott. Hiába érvelünk, hogy nappalin használjuk. 4 év alatt ezt most vették észre.
2014. jan. 14. 10:16
 6/20 anonim ***** válasza:
21%

Miért gondolod, hogy a közted és a szolgáltatód közötti vitát el tudjuk dönteni?

"Nappali áram melegíti a bojlerben a vizet, ezt hogyan tudom bizonyítani?"

Miért kellene ezt bizonyítani?

2014. jan. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Azért, mert hiába jöttek ki, nem ismerik el, hogy a nappali melegíti a vizet!
2014. jan. 14. 10:21
 8/20 anonim ***** válasza:
29%
A nappali áram drágább, mint a vezérelt!
2014. jan. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

Szóval azt állítják, hogy négy éve nem fizettek a bojler fogyasztása után, mert rossz az éjszakai villanyóra?

Azt minden további nélkül meg lehet vizsgáltatni, hogy hova van bekötve a bojler. Ha meg azt mondják, hogy most kötötted át, azt a vádat ők bizonyítsák.

2014. jan. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%
Kicsit zavaros a történet, de ha jól értem, négy éve bojlert cseréltetek, az újat nappali áramra kötöttétek, emiatt azóta nincs fogyasztás az éjszakain, a szolgáltató szerint csak elromlott az óra, és ezért négy évig nem fizettetek az éjszakai áramért. Gondolom, egy rakás pénzt be akarnak szedni tőletek. Először is, nem nektek kell bizonyítani, hanem nekik. Ha beperelnek, akkor be fogják vizsgálni az órát, és kiderül, hogy nincs semmi baja. Ha véletlenül mást mondanak, kérheted, hogy független szakértő is vizsgálja be. De a legegyszerűbb: amikor melegít a bojler, az látszik a jelzőfényből. Kimész, lenyomod a vezérelt villanyórán a biztosítékot, ha a bojler továbbra is melegít, akkor csak a nappaliról mehet, ha abbahagyja, akkor éjszakain van.
2014. jan. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!