Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen kazánt javasoltok...

Nagyand kérdése:

Milyen kazánt javasoltok fatüzeléshez? (Lemez vagy öntvény) Milyen márkát? Miért ezt vagy azt? Nyitott rendszer,100 m2.

Figyelt kérdés
2013. márc. 13. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Totya lemez kazán. kb 15 db tudok ismeretségi körben .Van köztük sok1978-88-ig, még mindig jól bírják. Nekem is ilyen van 82" -es .De ha kilyukad újra ezt fogom venni. [link]
2013. márc. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Ha csak fával tüzelsz akkor jó a lemez.

Ha szénnel és hulladékkal is akkor öntvény, mert a nagyobb hőt az jobban bírja és nehezebben lyukad ki (ég szét)

2013. márc. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1-es vok . A szenet is jól bírják. 80%-ban szénre volt használva,és jó erős brikettekkel.Még a rostélyok sem égtek szét!!!
2013. márc. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

Ha van pénzed, akkor mindenképpen öntöttvasat vegyél, mert az "örökös, mint a nyomorúság", de figyelj oda, hogy ne szürke, hanem fekete öntvény legyen. Én is most állok vásárlás előtt, sajnos én nem engedhetem meg az öntöttvas kazánt és nekem a Hőterm vagy Alfatherm lemezkazánokat ajánlották.

A Totyára azt mondta a fűtésszerelőm, hogy régen valóban jók voltak, de az újabban gyártottak már nem olyan jó minőségűek, mint a 80-as években készültek.

2013. márc. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
78%
Szerintem viadrus-t vegyél.Nekünk bevált szénnel,fával.
2013. márc. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!