Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek ennyi pénzből...

Szerintetek ennyi pénzből meglehet élni?

Figyelt kérdés

Tudom, rengeteg és annál is több ilyen kérdés van.. De engem mégis érdekel a mi esetünk..

Nos, én 18 párom 19.

Albérletbe szeretnénk költözni, és érdekelne hogy alsóhangon mennyi pénzre lenne szükség?


Párom keres havi 150.000

Én 50.000 (diák,magántanuló)

családi pótlék 14.000

családomtól támogatás. anyu:10.000, mama:20.000 ,keresztanyu:20.000

Ez 264.000

Albérletet párom anyukája fizetné. maradna a rezsi+kaja+szórakozás

Mennyire számoljam a rezsit, ill. kaját?!

Szerintetek belemerjünk vágni?

(biztosítás, párom:1.800.000 én:3.400.000)

de ez a későbbiekben lakás célra szeretnék felhasználni..


illetve még egy kérdés. Mamám az USA-ban él immáron 30 éve.. és lehetőségük lenne kimenni hozzá, vagy keresztanyámhoz.. szerintetek menjünk itthon külön, vagy próbáljuk meg ott?


Ettől függetlenül a kaját+rezsit leírnátok, ti mennyire saccoljátok?


Válaszokat előre is köszönöm!

E.


2014. jan. 22. 21:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"Ez 264.000

Albérletet párom anyukája fizetné. maradna a rezsi+kaja+szórakozás "


Most vagy viccelsz vagy dicsekszel.

2014. jan. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha csak a rezsire meg a megélhetésre kell, akkor bőven elég a pénz.
2014. jan. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

+ van 2 kiscicám.

Nem nem viccelek, teljesen komolyan kérdeztem.. Kozmetikumokra nekem itthon havi 25-30 ezer elmegy.. (nem azért, mert óckodom bármiféle olcsóbb, testápolóktól,tusfürdőktől de sajnos a bőröm miatt nem tehetem meg hogy 1000Ft-os tusfürdőt,testápolót használjak..) viszont a kaján tudok spórolni. leértékel áruk, 1 nap a lejárat előtt 50% meg hasonlók...:)

2014. jan. 22. 22:02
 4/15 anonim válasza:
26%

Mama 20e keresztanya 20e anyu 10e + a többi!

És van pofád ide jönni menőzni hogy ti csak úgy kapjátok a pénzt és semmi ért nem is kell fizetni mert a rokonság kifizet mindent és sajnáltassátok magatokat? Dögöljetek meg!

2014. jan. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi utolsó, messziről látszik hogy kamu a kérdés, kár felhúznod magad rajta.

Olyan gyengeelméjű senki sem lehet hogy van neki 264 ezre rezsire meg szórakozásra és tanácstalan hogy vajon elég lesz-e...

2014. jan. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

kamu?:D egy anonim oldalon nyilván nagyon hasznomra válna egy kamu kérdés..

több kérdés allti kommenteket is olvastam, ahol aztírták 2 embernek a kaja minimum 100 e. a cigink 60 e /hó. nos.. márcsak 100 ezer maradt tisztálkodásra, gyógyszerekre, bérletre, ruházkodásra, esetleg ha elromlik valami javítani, havonta fodrász, stbstb.. ezért vagyok bizonytalan.:) ja nem mellesleg cukorbeteg vagyok, így nem ehetek azt amit szeretnék.....

2014. jan. 22. 22:25
 7/15 A kérdező kommentje:
Ja és nyilván titeket is segített a családotok, nyilván mivel ők nem itthon élnek, nekik meg sem kottyan az a 100$
2014. jan. 22. 22:27
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem etetem a trollt, nem etetem a troll kérdezőt, nem etetem a b... meg kérdező, nem etetem a troll kérdezőt.
2014. jan. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mi ketten kijövünk 100 ezerből, ha nincs semmi extra, nem nézzük a házfelújítást és a benzint a motorokba :) Igaz, nem sok a rezsink.

100 ezer ételre ereszdelahajam, attól függ, hányszor étteremeztek és hol, s más extrák. Nekünk ez 60-70 ezer úgy, hogy a tejfölöm kesu, a lisztem minimum szezám, a zsíradék kókuszzsír és vaj, a cukrom jóféle méz és xillit, sok zöldség (amivel elég drága jóllakni)... Ennél azért sokkal olcsóbban lehet táplálkozni, bár egyrészt a párom szereti a rizst, másrészt nem vagyunk nagyevők (napi 5000 kalória alatt vagyunk szerintem együtt), harmadrészt bolti bizbaszokat nem veszünk, sőt igyekszünk jó áron venni alapanyagokat, nem háromszoros áron, mert az van a legközelebbi boltban (persze nem költünk el többször annyi benzint csak a spórolás miatt, eszünk azért van).


Nagyon attól függ, mennyi a rezsi és az étel. Ja, a mi rezsink kb. 19 ezer, villanyfűtéssel és nettel együtt, ennek a többszöröse szokott lenni normál esetben. S vannak átlag fölötti rezsik. Elmehet havonta 100 ezer is télen rezsire, ha nagy a ház és olyan a fűtés. Akár több is. Kismillió tényező van.


A cigaretta pedig nem tud meghatni, szokjatok le, ha nem jut ételre, jobban jártok vele. A luxus kis dolgok pedig majd kitöltik a rendelkezésre álló helyet, bár én ilyen rengeteg pénzből raknék félre is. 80 ezerből is raktam félre, amikor albérletben laktam Budapesten. Sose lett volna új számítógépem, ha nem.


De kissé elragadott a frazeológiám. Remélem, valakinek legalább érdekes vagy tanulságos lesz olvasni :D

2014. jan. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ajánlom ezt a videót a kérdezőnek: http://www.youtube.com/watch?v=Oyx0rouaDZU :)
2014. jan. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!