Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűtőérték csökkentés? Ki...

Fűtőérték csökkentés? Ki tapasztalt már ilyet?

Figyelt kérdés
Volt már valakivel olyan,hogy minden készüléke karban volt tartva,de alig fűtött,s a számla csak nőtt-nőtt?Írjátok le tapasztalaitokat.

2014. jan. 24. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Igen, nálunk is csökkent a fűtőérték a valóságban. Hamarabb kel elkezdeni főzni, a kazánban a vizet is 40 fokról 60-ra kell fűteni ahhoz, hogy 20 fok legyen a lakásban. NEM a hideg idő miatt.
2014. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk is ez van a gázzal... Ilyen jó ötleteket kaptam, hogy:

- Persze, elkoszolódik a fúvóka

- Hidegebb a víz, stb.


Kamu.

Kipucoltam az összes gázfúvókát, levegőarányon nem változtattam, ugyanaz az eredmény. Egyszer kék a láng, más időpontban narancssárga, rózsaszín stb. Általában reggel még normális a láng.

Érdekes módon tavaly, tavalyelőtt nem volt ennyire vészes a dolog. A fogyasztás nekem is legalább 20%-al több, mint általában.

Ezt hívják rezsicsökkentésnek.

2014. jan. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Ugye senki nem gondolta komolyan, hogy viktorunk ingyen ad valamit? Évek óta car a gáz, most megcarabb lett. A fa nem veszít a fűtőértékéből :)
2014. jan. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
A fa, az nem veszít a fűtőértékéből, és ha mázsára veszed a súlya is csak gyarapszik köbméterenként... Hál istennek erdei köbméterben veszem, egy nyár alatt kiszárad, de a fával is rá lehet fázni, főleg, ha cigánytól veszi az ember...
2014. jan. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk semmi gond nincs a gázzal. Szerintem valami nálatok szrakodik.
2014. jan. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

1-es :de a hideg miatt kell 40-ről 60-ra melegíteni a kazán vizet! ehhez semmi köze a fűtőértéknek!! csak gondolkozz a buksiddal.

az viszont biztos, hogy az hátrányban van, akinek az órája a lakásban van és nem kint.

2014. jan. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: Nekem is nehezebben melegít a bojler, pedig bent van a lakásban. Az előző télen nem volt ilyen probléma, pedig akkor tényleg hideg volt. Mielőtt megkérdeznéd: Igen, ki van takarítva a főfúvóka, levegőfúvóka.
2014. jan. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Esetleg még valaki?
2014. jan. 24. 20:14
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem leszek népszerű. A gáz fűtőértékével nem szoktak játszani. Nem éri meg. Nekem pl. 2 éve ugyanaz a kazánom és a fűtésrendszerem. 25 éve nagyjából minden télen ugyanannyit fogyasztok. Természetesen az átlaghőmérséklettől függően van valamennyi eltérés. A gázért természetesen én is évről évre többet fizetek. Az elégtelen fűtés elég sok ok miatt lehet. Az elszíneződött láng, illetve tökéletlen égés is lehet ugyanúgy készülékhiba, mint a gázszolgáltatás hibája. (pl. alacsony bejövő dinamikus gáznyomás)

A fa súlyaés fűtőértéke pedig nem gyarapszik idővel, hanem csökken. És nem csak a vízvesztés miatt (korhadás, azaz lassú égés). A gázóránál pedig külön típus van kültéri és beltéri méréshez, ahol beleszámolja a hőtágulási tényezőt. Az, hogy ez mennyire korrekt, az már más kérdés. A készülékkarbantartás pedig nem jelenti azt, hogy mindig tökéletes állapotban és maximális hatásfokkal fog működni készülékünk. Bizony az évek során veszít hatásfokából, ami akár évi pár száz forint többletet is jelenthet. De ami a lényeg. Ha a készülékünk rosszul karbantartott és/vagy beszabályzott akkor jelentősen is nőhet fogyasztásunk. Tehát ha nem tartották (vagy rosszul) karban a készüléket és csak a számlát nyújtották be, akkor ne csodálkozzunk. Erre jó példa a kéményseprők. Kötelező éves ellenőrzés címén az égegyadta világon semmit sem csinálnak a kéménnyel. Tisztelet mind a hat kivételnek!

2014. jan. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát ez az.Mint mondtam,elég sárgás a tűz néha a gáztűzhelyen,meg a kazánnál is,pedig minden évben 2x átnézetem mindig,s a kazán is,tűzhely is olyan 5 évesek lehetnek,tehát nem régiek.De nem csak én panaszkodom,de mégis egy kicsit bosszantó,hogy pont a becsületesekkel basznak ki.
2014. jan. 25. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!