Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A telekhatáron lévő kerítéstől...

Sziráky Lúcia kérdése:

A telekhatáron lévő kerítéstől 1 méterre épített alacsonyabb kerítésbe vezethetek áramot, mit mond erről az új btk? Ez a hátsó telekrészen, a kert végébe kerülne.

Figyelt kérdés
Azt gondolom ezzel nem veszélyeztetem senki testi épségét, de alkalmas lenne a tulajdonom ellen irányuló jogtalan behatolás kiküszöbölésére.

2014. jan. 28. 22:44
 1/10 Napkiraly ***** válasza:
54%
Szerintem alacsony áramerősséggel vezesd (villanypásztor),mert még nincs erre bírói gyakorlat
2014. jan. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak törpe feszülséget,amely emberi élet kioltására nem alkalmas .
2014. jan. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Olyat nem vezethetsz ami alkalmas védelemre. Ha meg csak enyhe csípést okoz akkor minek ugye...
2014. jan. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Sajnos nagyon szomorú, de olyat erősségűt ami embert tud ölni, nem vezethetsz be még telekhatáron belül elhelyezkedő védelmi eszközbe/vonalba sem.
2014. jan. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem a kerítésbe vezetném, hanem a saját bekerített telkemen a kerítéstől kb. 1 méterre. Rendes árammal, ami csak csíp olyan nem kell.

3 év alatt 7 betörésünk volt nálunk vagy az általunk üzemeltetett helyre. Dolgozunk reggeltől estig, adózunk, de nem képes az állam, a rendőrség megvédeni a tulajdonunkat.

Valamit tennünk kell, és ennél jobbat nem tudtam kitalálni.

2014. jan. 30. 22:43
 6/10 Napkiraly ***** válasza:
Úgy jársz, mint a fagyállós gazda.
2014. jan. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tudod milyen rossz arra hazamenni, hogy valakik/valakik turkáltak a cuccaid között, a személyes holmijaid között...

Aztán jön a rendőrség, adataid felvétele, nézegetés, fotózás, ezüstporozás . mire összekent mindent kiderül nincs használható ujjlenyomat, rendőrség el, takarítás, zsíroldóval ezüstpor-takarítás, kb 4- óra mire rendet raksz... Egy hét múlva beidéznek tanúként, elmondod, amit eddig ott ülsz 1-1,5 órát, mire elkészül a jkv, aztán 30 nap múlva kaspsz egy levelet, mely szerint a tettes ismeretlen, de ha valami új momentum felvetődik akkor újra előveszik. És ez így megy folyamatosan, hihetetlen sok betörés van ebben a kisvárosban.

Nagyon meguntam már és valamit tenni akarok. Soha nem voltam büntetve, szabálysértésem sem volt, dolgozom - adózok rendesen, ha úgy vesszük élem a mindennapi átlagemberek életét. Soha életemben senkit sem bántottam, de valamit tenni akarok, mert elegem van abból, hogy betörők mászkálnak a tulajdonomban és ellopják, ami nekik megtetszik.

Úgy vélem az egyetlen megoldás az áram. Mondjam azt cinikusan, ha agyonüti; többet nem fog betörni!

2014. jan. 31. 00:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Maximálisan megértelek, de sajnos legálisan nem teheted meg amit tervezel. :(


Építhetsz 2 méteres betonfalat, szögesdróttal meg tüskékkel stb. de áramot nem vezethetsz bele a kerítésbe, akkor se, ha az egy második, harmadik stb. vonalon belüli kerítés és akkor se ha ezer helyre kiírod, hogy nagyfeszültség, életveszély.


Tarthatsz kutyákat is akár. Felszerelhetsz kamerát. Rengeteg mód van, amit tervezel azt gyorsan felejtsd el, mert sajnos ha egy betörő miattad hal meg akkor egyrészt téged gyilkosság miatt nagyon meghurcolnak, másrészt félő, hogy az illető betörő "úriember" családja szemet-szemért alapon neked megy. :(

2014. jan. 31. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Emlékeztek mit kapott a kesznyéteni gazda a bíróságtól, amiért árammal megölte az egyik betörő cigányt?


Megrovást :)

Semmi börtön, semmi felfüggesztett. Semmi bírság, semmi eltiltás.

A megrovás egy ejnye-bejnyével ér fel. Még csak priuszosnak sem számít.

2014. jan. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A leglegálisabb az lenne, ha az állam képes lenne megvédeni a magántulajdonomat, de nem képes rá!

Már próbáltam több mindent, de nem igazán hatásosak.

Kamera: a kocsmánkban csuklyában elnyomta a söprűvel az összes kamerát, ami a mennyezetet vette.

Kutya: két remek szakember által tanított kutyánk van. Borssal beszórták a szemüket és megverték megrudalták őket. Az állatorvos küzdött az egyik szeméért, a másiknak olyan belő sérülései lettek, hogy sürgősségi műtéttel tudták megmenteni az életét. Ő az, aki az oktató szerint nem adta magát könnyen, napokig ápolta a család a kutyát.

Riasztó: már a másodikat koptatjuk, mert kültéren nem működik tökéletesen.

Rendőrség: hát nem alkalmasak a feladatukra, nagyon megszaporodtak a betörések, előfordul 1 éjszaka 5 helyre is betörnek. Visznek mindent... krumplit, cukrot, hagymát, műszaki cikket...

A napokban kihívom a rendőrséget 2 cigány van a hátsó kertemben, kihajtom őket a kutyákkal. Kijön a rendőr nem az elmenekült cigányok nyomába ered, hanem felírja a nevem, születési helyem, anyám nevét... Ha megmondom kik voltak, akkor azt a választ kapom a nyomozóktól: ez csak feltételezés... Mit mondjak erre?


Na most mindezzel szemben az áram az tuti lenne, legalább többet nem törne be sehova.

Ahogy néztem ez nem gyilkosság lenne, hanem emberölés, gondatlanságból elkövetett emberölés. Soha nem voltam büntetve, ha kapnék egy megrovást azzal ki is békülnék.

2014. jan. 31. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!