Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Elektromos fűtés?

Elektromos fűtés?

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy szeretnék spórolni a gázzal(most cirkó)

Vennék néhány olajradiátort,mert hallottam,hogy ezek gyorsan felfűtik a szobákat,s elég csak akkor használni,ha épp ott vagyok,tehát hasonló lenne a konvektorhoz.Napközben meg nem menne értelemszerűen.Szerintetek?Spórolás oka:vízteres kandallóra gyűjtök.



2014. febr. 9. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Az elektromos fűtésnél csak a bankjegyek égetésével való fűtés drágább.
2014. febr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon draga.
2014. febr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Az olajradiátor éppen hogy nem gyorsan fűti föl a helyiséget!

Ha gyors felfűtést akarsz, akkor ventilátoros hősugárzóban gondolkodj, ami forgatja a levegőt!

2014. febr. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én olajradiátorral fűtök évek óta egy kicsi lakást, nem fűti fel a lakást olyan gyorsan...és csak akkor éri meg, ha vezérelt áramról tudod az idő nagy részében üzemeltetni..ja és az én melegigényem max 20 °C, és ennél nem is tudok nagyobb meleget csinálni a lakásban, de inkább csak a szobát fűtöm


A ventilátoros megoldás nem olcsóbb és nem melegít át gyorsabban semmit


Az egyetlen elektromos fűtés, ami azonnali melegérzetet ad, az az infra, viszont ott már a berendezés sem olsó

2014. febr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az elektromos fűtés zabálja az energiát, kivéve ha valami nagyon alacsony fogyasztású radiátort találsz.

Nekem olyan van, ami fűtéskor 500W/óra teljesítménnyel fűt, ez nagyjából egynegyede, egyötöde egy "hagyományos" fűtőtestnek, ami 2500W-ot is használhat.


Nem véletlenül szokták az ilyen fűtőtesteket kiegészítésként használni inkább, pl, fürdés előtt a fürdőt felmelegítik gyorsan.

2014. febr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Megint előkerült az energiatakarékos villanyfűtés...

Sajnos a fizikát nem ismerők elhiszik, hogy 1 kWh energiából elő lehet állítani 3,6 MJ-nál több hőt.

Sajnos ezt még nem találták fel, az egyedüli spórolás csak akkor lehetséges, ha nem tudsz ugyanannyi hőt olcsóbban előállítani.

2014. febr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos a villanyárammal való fűtés háromszor (3x) olyan drága, mint a gázzal való fűtés.


1 m3 gáz ára 125 Ft 34,3 MJ = 9,6 kWh

1 kWh áram ára 40 Ft


9,6 kWh hő előállítása gázból : 125 Ft

9,6 kWh hő előállítása árammal: 384 Ft

2014. febr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!