Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne megoldani egy...

Hogyan lehetne megoldani egy ilyan lakás fűtését?

Figyelt kérdés
Szóval egy appartmannról lenne szó amiben nincs se gáz se kandalló csak áram. 51 nm, két szintes, új építésű, jól szigetelt. Kéménye van, szóval gondolom kandallót be lehetne állítani, de érdekel minden más megoldás is. És természetesen gazdaságosnak is kell lennem. Gondoltam infra panelokra de azt mondják elég drága. A lakás, illetve apartmann egy üdülőövezetben van, ezért van csak a villany bent, de én egész évben ott szeretnék lakni.

2013. máj. 6. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy mindenhol meleg legyen,a központi fűtésre gondoltam .

Persze a kazánt is el kellene helyezni .

Helyismeret hiányában mit lehet mondani .

2013. máj. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak annyit tudok írni,hogy ha ott akarsz lakni egy kályhát,cserépkályhát,kandallót dobjál be! Mi csak fával fűtünk...van egy kazánunk,de soha nem lehet tudni alapon (pl fél napos áramszünet) a fenekünk befagyna télen és rohanhatnánk aggregátorért mert a keringető áramos,a ház központi részébe egy sima kályha is lett berakva és volt rá alkalom,hogy örültünk annak,hogy van. (csak a mostani időt elnézve amikor napokig nem volt áram itt ott jó megoldás ez ha gáz nincs)
2013. máj. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1 válaszíró vagyok.Először én is cserépkályhát javasoltam,

de akkor még nincs fűtés egyéb helyeken.Mindenképp egy olyan megoldás kell,ami független egyéb kiszolgálóktól .

A cserépkályha nem olcsó,de tartja a meleget,és még szép is .

2013. máj. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
vegyes tüzelésű kazánt javaslok víz keringetésű fűtőtest hálózatra kötve, brikett tüzelőanyaggal, lakószobákba olajradiátoros rásegítéssel. olcsó és hatékony üzemben tartani.
2013. máj. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a cserépkályhát (inkább téglából javaslom) több helyiség közé, sőt emelet közé is lehet építeni.

2 × 51 m2 ?


nyilván függ attól ilyen kicsi házban, hogy hol van tartófal, amit nem lehet megbontani, és hol mennyi a hely, hogy belül legyen, ne a küldő falat fűtse.


Viszont a fafűtéshez idő kell. begyújtok, 2 óra, mire leég. addig itthon kell lenni, nem alhatok el.

2013. máj. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!