Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a szakszerű elnevezése...

Mi a szakszerű elnevezése ennek a kapcsolónak?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudom hogyan keressem. Egy elektromos tervező barátom ajánlotta, de csak futólag említette. A lépcsőházunkban ha felkapcsolom a villanyt, akkor az egész ég. De, én nem szeretném, hogy a felső szinten is felkapcsolódna, mert a kisbabám szobájába így bevilágít.

Azt említette, hogy ez egy rádiófrekvenciás készülék, ami leblokkolja az áramot, ott fent.

Hm. Remélem tud valaki segíteni.

(nem tudom elérni az ismerősöm, mielőtt valaki ezt tanácsolná.)


2009. dec. 8. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyen kapcsolóról én nem hallottam még.

Létezik alternatív kapcsoló,ez arra szolgál hogy 1 égőt 2 helyről is fel lehessen kapcsolni (2 kapcsoló)

Létezik dimmelő kapcsoló,ezzel szabályozni lehet a fényerejét a hagyományos izzónak,(illetve 1-2 mai újkori égő típusnál is meg lehet oldani)

Én egyszerűen kicsavarnám az izzó-t azon a helyen ahol nem szükséges,vagy egy különálló másik(fenti) kapcsolóra kötném.

2009. dec. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy használnám és spot égők vannak az előtérben. Sajna egy áramkörön vannak a lépcsőházi égőkkel. Nekem az kellen, hogy egy részen blokkolja az áramot de attól még a másik részen fel tudjam kapcsolni. Persze az ellenkező irányba se gyulladjon ki.

Valami T betűsre emlékszem.

2009. dec. 12. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!