Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Költözzünk vagy ne? Édes apám...

Költözzünk vagy ne? Édes apám most épített nekünk a saját telkén egy könnyűszerkezetű házat, a napkban lesz kész! (folty lent)

Figyelt kérdés

Tegnap viszont kaptunk egy ajánlatot,hogy fél áron vehetünk házat, meg is vesszük nem kédés!

Most már csak azon vacilálunk, hogy át is költözzünk vagy 1 évre adjukki inkább albérletbe!

Nincs jó viszonyunk az apámmal, csúnyán bánik a párommal de azért nem akarom megbántani, elvégre az apám!

Érdekelne kivüláló (pártatlan) véleménye!


2009. dec. 9. 07:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ha apud nem jön ki a férjeddel,abból úgy is csak baj lesz.......Ha mindenképpen házat vesztek akkor én oda költöznék be.Az biztos,hogy apud nem csak megse´tödik,de meg is haragszik,hogy kinek épített,de ö is kitudja adn a házat.Ez jó bevétel neki.Bár gondolom tehetös,ha ennyit meg tud tenni nektek.Szerencse´sek vagytok.Becsüld meg nagyon.Nyugodtan ülj le vele és beszéljétek meg,ha vesztek akkor ma´r a sajátotokba költöznétek.

Ez az egyéni véleményem.

2009. dec. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért nem lehet olyan rossz a viszonyotok, ha a saját telkén önerőből kulcsrakész házat épített nektek! Sokszor a fiatalok túlreagálnak bizonyos szülői lépéseket (mi is beleestünk ebbe a hibába, de még időben felismertük).

Ha saját házat vesztek, csak azt kell eldöntenetek, hogy mennyire tudjátok apukádat elfogadni. Ha megy, érdemes kiadni a házatokat egy évre, legalább lenne pénzetek a későbbi felújításra, átépítésre, bebútorozásra.


De ha úgy érzitek, hogy sokat veszekednétek, stb., akkor inkább beszéljétek meg apukáddal, hogy bár nagyon hálásak vagytok neki, de mégis a teljesen önálló életet választjátok és szeretnétek, ha a nektek szánt házat kiadná és a befolyt pénzt magára költené.

2009. dec. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket!

Apuval az a baj, hogy a csicskájának néz minket, pedig amikor ő volt bajban és tudtunk segítettünk (nem keveset), csak ezt ő elfelejti!Közvetve most is hozzuk neki a pénzt a házhoz, és még dolgosztatja is a párom, mégis azt halgatjuk hogy eltart minket!

A házat pedig nem jó szándékkal építette, csak eddig is az ő házába laktunk, össze veszet a barátnőjével úgy volt hogy haza költözik és nem viselt volna l magamellett minket!

Beszélni lehetetlen vele!

De köszönöm a véleményeket!

2009. dec. 9. 14:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok.

Ha ez így igaz,én biztosan nem költöznék be,mert akkor ott nagy viták lesznek,mert az ö házában vagytok.

Akkor ha tényleg megtehetitek SAJÀT LAKÀS!!!!!

2009. dec. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én pedig a második.

Ezt nem írtad a kérdésedben. Ha így áll, én sem mennék oda egy percre sem lakni. Mindenestre, kedvesen, sőt, örömmel tálalnám, pl. hogy "képzeld apu micsoda szerencse, kaptunk fillérekért egy saját házat. Végre nem fogunk téged zavarni és az új házat is ki tudod adni, hogy több bevételed legyen!"

Csak kedvesen, kíméletesen, mégiscsak az édesapád. Így is nehéz lesz szembesülnie azzal, hogy nem akarsz vele élni (lehet, hogy ő nem is érzi, mennyit terrorizál titeket).

Meglátod, minden rendben lesz! Sok boldogságot!

2009. dec. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!