Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hangyák miatt költözzünk el?

Hangyák miatt költözzünk el?

Figyelt kérdés

Még az ük szüleim építették a házat,egy vidéki vájogházról van szó.Kezdünk nagyon kiborulni.Eddig csak nyáron jöttek elő,amikor nagyon meleg volt.De az elmúlt egy év minden nap előjöttek!


Felújítottuk a házat,ami több millió forintba került,és ezek meg szétromboltak mindent.


A fal gipszkartonozva lett tavaly nyáron.Pár napra rá arra ébredtünk,hogy a sok szárnyas hangya csapódik a régi fal és a gipszkarton között.(kb 2 centi rés van közötte).

Másnap megyek be a szobába és a fal (gipszkarton) közepén egy nagy lyuk és az egész falat elöntötték a sima hangyák.


Na ez nem lett volna még elég,meg lett csináltatva a padló.Átfúrták a parkettát és ott közlekednek.És ezeket minden szobában megcsinálják.


Pár napja hazajöttem vásárlásból.Épphogy leraktam a cukrot a konyha asztalra,csöngettek.Kimentem,beengedtem a postást,mire beértünk a konyhába már ott voltak a konyhaasztalon,de vagy 2-300 darab.A pofámról majd lesült a bőr.


Próbáltuk már befalazni őket,de újra áttörik a betont.Már nagyon sok szert használtunk,és arra a pár órára jók is voltak.


Több millió forintos kárt okoztak nekünk.


Valamilyen tartós megoldást tudnátok mondani?

Különben költöznünk kell:(


2011. márc. 13. 18:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én a szárnyashangyákat úgy késztettem távozásra, hogy a vonulási útjukba nyers tojáshéjat raktam le, de állítólag sem az uborkát, sem a fokhagymát nem bírják. Ezeket oda kell tenni, ahol bejönnek a lakásba, de ha a vonulási útjukba sütőpotr szórsz, állítólag az is elűzi őket.
2011. márc. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
rovarirtókat eddig nem kerestetek meg?
2011. márc. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az uborkát már próbáltam,akkor meg a konyha felé vették az irányt.


Volt már rovarirtó,3-4 napig jó is volt,de sajnos nem tudom megfizetni.

2011. márc. 13. 18:23
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem a konyha ilyen mindig előjönnek a mosogatónál, meg a tűzhely mellett.Próbáltam már én is rengeteg mindent, de semmi hatása.

Én albérletben lakok itt.A tulajnak hiába szólnék, semmit sem csinál(tat)na.Vagy nem fizetné ki..

Bár, én elköltözhetek...

2011. márc. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Amikor hazahoztam a kisfiam a kórházból pont a szépen előkészített gyerekszobába jöttek elő a szárnyas hangyák mondanom sem kell inkább velünk aludt a pici és ma is.

A parketta oldalsó díszléce és a fal közti minimális hézagból jöttek elő végig sütőporoztam amit csak bírtam ,mert a baba miatt nem használhattam semmi vegyszert mint pl a domotox ami sztem elég hatásos vegyszer.Ez a rész a vájog oldal mi is egy régi házat újítottunk fel,az új hozzá épített tégla oldalon soha nem volt hasonló probléma.Azt tudom javasolni ha nálatok ennyire elfajultak a dolgok tényleg kell egy profi szakember.Nem macerából írom de pont valamelyik nap kaptam egy emailt egy hangyavárat kíváncsiságból kiöntöttek gipszből és hihetetlen milyen járatokat képesek építeni és ha ne agyisten valami hasonló van a házatok alatt azt nem lehet csak egyszerűen lefújkálni ilyen spaykel...nagyon érdekelne mire juttok majd ez ügyben...

2011. márc. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nalam evek ota minden nyaron ellepnek a szarnyashangyak. mar en sem birom idegileg. Le lett szigetelve a haz, le lett kovezve, betonozva mindenhol. Szep ujnak nez ki a haz. De a hangyak azok mindenhol a betont is atragjak. Minden heten 1 -2 flakon hangyairtot szorok ki. mindent kiprobaltam,de semmi. En sem birom mar,nem tudom,hogy ircsam ki oket.

Ha valaki tud megoldast az irjon.

2011. márc. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én hangyacsapdát vettem áruházban.Állítólag a benne levő dolgot behordják a fészekbe.Nekem eltűntek.

De segít sütőpor kiszórása is.

2011. márc. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a járatokat kell felfedezni, befújni valamivel és betömni.Reklámoztak a TVshopban ilyen rovarriasztó készüléket, konektorba kell dugni, így képes a rovarok számára irritáló jeleket leadni a falon keresztül.Egy próbát megérhet.

[link]

2011. márc. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi purhabbal fújtuk be a réseket, azóta nem jöttek. De nem biztos, hogy a hab miatt, lehet hogy csak meguntak minket :)
2011. márc. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha tudod hol a fészkük,akkor önts oda háztartási sósavat. Megdöglenek.

Nekem a Mortein vált be. Ahol előjönnek ott befújom,és még 3-4 felmosás után is megdöglenek a hangyák azon a helyen.

2011. márc. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!