Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Most akkor mégsem az egyedi...

Most akkor mégsem az egyedi fűtésű tégla az igazi?

Figyelt kérdés
Itt olvastam a témával kapcsolatban. Lakást szeretnék venni és az egyedi fűtésű új építésű tégla lakásokat ajánlották, mert hogy ott nem fogom a gatyámat is ráfizetni a fűtésre. Itt viszont azt írták többen, hogy egy kb. 60nm nagyságú ilyen ingatlan fűtése átlag kellemes 23 fok mellett havi 40-50 ezer is lehet... Akkor ennél szinte a panel is olcsóbb!! Hogy van ez most? Őszinte válaszokat várok aki egyedi fűtésű lakásban lakik, mekkorában, milyen hőmérsékletre állítva, mennyi a költsége? FONTOS!!!
2009. dec. 9. 13:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
szerintem nem lehet így általánosítani, hiszen a fűtésszámla nagysága függ a nyílászárók minőségétől, falak vastagságától, szigetelés vastagságától milyenségétől...szóval komplexebb
2009. dec. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
ÚJ ÉPÍTÉSŰ INGATLANRÓL BELÜNK! Azért azt nem is feltételezem, hogy manapság vagy esetleg az elmúlt 1-2 évben ezek hiányában épülnének meg ezek a házak...
2009. dec. 9. 14:47
 3/18 A kérdező kommentje:
BELÜNK= BESZÉLÜNK...:) Bocsi
2009. dec. 9. 14:47
 4/18 anonim ***** válasza:
54%
és kazántól, kialakított fűtésrendszertől is. újépítésű és újépítésű között is hatalmas különbség van. szigetelés és szigetelés között is...nem érted, hogy nem lehet ezt így számszerűsíteni ?
2009. dec. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Én akkor is várom a további tapasztalatokat!
2009. dec. 9. 23:06
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

egyetlen esetben éri meg újép. lakást venni: ha laknak alattad, feletted, melletted. és fűtenek is rendesen. tehát valóban lakott a lakás.

én eddig igaz régiben laktam (70es évekbeli), de ha rendesen fűtöttem volna, akko tényleg rámegy a gatyám. valamint egy tároló volt alattam, ahonnan dőlt fel a hideg...


most távosban lakom, fix 25e a téli fűtés melegvízzel együtt, és lesül rólam a bugyi is :) imádom, sosem mennék vissza gázfűtésbe.

szabályosan bűntudatom volt attól, ha fűtöttem, mert tudtam, hogy csak pörgeti a gázórát, közben meg folyamatosan fázok, és anyukám meg dobálja ki a pénzt az ablakon... :(


ha azt veszed, hogy egy 50nm-es újép. és egy 50nm-es panel árában legalább 2-3 vagy akár több millió is a különbség... szerintem egyáltalán nem hozza be az árát. még 20 év után sem... mert vagy felveszel több hitelt, és fizeted a több törlesztőt, vagy veszel távhőset, és oda fizeted a több pénzt. ha egy 20éves távlatot nézünk, akkor ugyanott vagy...


sokan fikázzák a panelt, de lassan olcsóbb lesz, mint a gázfűtéses lakások...

2009. dec. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményed! Lassan én is erre az álláspontra jutok, vagyis hogy a panel gazdaságosabb... Valóban így van ahogy írod felénk, Veszprém megyében egy 1+2 félszobás panel nem tízemeletesben kb. 8-9 misi, egy 1-2 éves szintén ekkora egyedi fűtésű tégla meg 13-14! ELGONDOLKODTATÓ....
2009. dec. 10. 11:51
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

uccsó vagyok: csóri ex-szomszédom is nagy bánatban van, mert szegény rokkantnyugdíjas, kevés pénzből neveli a lányát, fizeti a rendesen megemelt törlesztőt, és a gázszámlája sem álomba illő...

teljesen ki volt akadva, hogy elvették a gáztámogatást, hsizen ő anno 4 éve nem azért járkált hónapokig elfogadható állapotú téglalakás után, hogy utána duplán szívjon...


szerintem az emberekben csak azért él ez a panelellenesség, mert azokat szólaltatják meg a médiában, akiknek nem jön be ez fajta fűtési mód.


persze, az 50e ftból élő kisnyugdíjast én is sajnálom, mert ő inkább lakna téglában, nem fűt be, felöltözik, és legalább marad neki pár forintja kajára.


de egy kétkeresős középosztálybeli kiscsalád simán megengedheti magának, hogy távhős lakásban lakjon.


az is fáj, hogy lenézik azt, aki panelben lakik, pedig én el sem tudnám képzelni az életem egy kertes házban.


valamint presztízskérdést csinálnak abból, hogy tégla avagy panelben laksz.


nekem nagyon bejön a távhő :)

2009. dec. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha kellemes melegben szeretsz lenni, akkor olcsóbban jössz ki távfűtéssel, viszont nincs meg az a lehetőséged, hogy anyagi csőd esetén levedd mondjuk 18 fokra a fűtést, hogy kevesebbet fizess. Laktam panelben is, egyedi gázfűtésű téglaépítésű házban is, most pedig önálló családi házban. Annyi mindenképpen a panel mellett szól, hogy ott soha nem "reszkettem" a számlától, mert pontosan tudtam, mennyi lesz, és lelkiismeretfurdalás nélkül élveztem mindig a jó meleget. Árban sajnos nem tudom neked összehasonlítani, mert jópár éve éltem egyéni fűtésesben, amikor még kedvezményes volt mindenkinek a gáz (a legnagyobb hidegben fizettem havi 6-7ezer forintot egy 30m2-es lakásban), az önálló háznál meg nagyon megdobja a fűtésszámlát az, hogy minden fal külső fal, nem fűt oldalról senki.
2009. dec. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha pusztán gazdasági oldalról hasonlítasz össze egy tégla és egy panel lakást, akkor a tégla olcsóbban fenttartható lesz. A lakás vételára viszont annyival több, hogy lehet soha nem fog visszajönni az a plusz 3-4 milla.

A panel előnye a kiszámíthatóság (bátyám pl. panelban lakik - télen-nyáron 35eFt-ot fizet fűtésre, hideg-meleg vízre, közös ktg-re, midegy mennyire pacsál, mennyire fűt. Ez évente 420eFt, szerintem baromi sok!) A tégla előnye, hogy annyit fizetsz, amennyit használsz, van lehetőségesd spórolni, ha épp úgy hozza a sors.

Ha új építésű, több oldalról fűtött, nem földszinti tégla lakásba költözöl, akkor kizárt, hogy 40-50eFt menjen el fűtésre. (hacsak nem 150nm2-es a kecó) De a legegyszerűbb, ha megkérdezed a kinézett házban a lakókat.

A panel legnagyobb hátránya azonban, hogy nyáron sokkal jobban felmelegszik, lehet hogy 28-30 fokban kell aludnod, amíg a tégla csak 25-26 fok. A panel rosszabb hangszigetelő is, ha a szomszéd hangosabban nézi a TV-t, akkor azt te is hallgatni fogod.

Szóval ne pusztán a fűtésszámla alapján dönts!

2009. dec. 12. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!