Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Most akkor mégsem az egyedi...

Most akkor mégsem az egyedi fűtésű tégla az igazi?

Figyelt kérdés
Itt olvastam a témával kapcsolatban. Lakást szeretnék venni és az egyedi fűtésű új építésű tégla lakásokat ajánlották, mert hogy ott nem fogom a gatyámat is ráfizetni a fűtésre. Itt viszont azt írták többen, hogy egy kb. 60nm nagyságú ilyen ingatlan fűtése átlag kellemes 23 fok mellett havi 40-50 ezer is lehet... Akkor ennél szinte a panel is olcsóbb!! Hogy van ez most? Őszinte válaszokat várok aki egyedi fűtésű lakásban lakik, mekkorában, milyen hőmérsékletre állítva, mennyi a költsége? FONTOS!!!
2009. dec. 9. 13:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én 7 évig egy újépítésű egyedi gázosban laktam. A lakás szép volt, de beköltözés után derült ki, mennyire szarul van megépítve. Éves szinten kb. 170 ezer volt a gáz, de mellette még folyton kellett fizetnem a szerelőnek is, mert állandóan rossz volt a kazán. Aztán azt kicseréltettünk, kb. 300 ezer volt a csere.

És emellett hideg volt, és nekem is lelkifurdalásom volt, ha feltekertem a termosztátot.


Most a baratommal vettünk egy tejlesen felújított,tégla, de távhős lakást. Legalább 5 misivel olcsóbb, mintha egyedi gaázost vettünk volna. Az az 5 misi dolgozik nekem, mi pedig élvezzük a jó meleget. És szerintem itt sem lesz több a fűtésdíj, mint a gázosban. Decemberi számla pl, melegvízzel 30 ezer.

2009. dec. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat sokat segítettetek!
2009. dec. 12. 15:56
 13/18 Tamás73 válasza:
Mi egy 3 éves kégliben lakunk 62 m2-en igaz nem tégla de csak alattunk vannak akik eléggé sporolósak így nem nagyon fűtenek.Cirkónk van és ha nappal tartjuk folyamatosan a 21 fokot és dálután miután hazaérünk 23 fokot és éjjel 22 fokot akkor sem fizettünk 20 ezernél többet a legnagyobb hidegben.
2009. dec. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

egyedi fűtésű téglaházba be tudsz építeni kandallót. ennél jobban semmivel sem tudsz jobban spórolni. és 25 fok a lakásban!!!

mindig fontos, hogy a lakásban legyen alternatív fűtési megoldás (gáz, fa, vegyes tüzelésre lehetőség), ez panelban nehezen megoldható.

2009. dec. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

én vagyok az, aki kétszer is válaszolt, most jön a harmadik :)

tégla építésű távhős az én lakásom. nagyon jó, mert jobb a hangszigetelése mint egy tipikus xarabb panelnek, viszont uúgy távhő van.

nem tudom, hogy vidéki nagyvárosban szeretnél-e lakást venni, vagy bp-en, de itt pesten és budán rengeteg olyan polgári, régi bérház jellegű épület van, amiben távhős a fűtés minden lakásban! pl: 11ker, 13ker.

mondjuk egy 80-100éves házban azért elég tisztességesen meg vannak építve a falak. ott nem nagyon hallod, h a szomszédod mikor puksizik, vagy a gyereke éppen futóversenyt rendez :)


azt a tipikus panelt én sem szívesen ajánlanám, de bármilyen más távhőssel ki lennék békülve.

2009. dec. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

21.34 Válaszod kicsit megnyugtatott... A 20 ezer szerintem is reális költség, az mégsem 40-50! Valószínű, hogy aki ennyit mondott nem fűtött szomszédokkal volt körülvéve, illetve az is lehet, hogy régebbi a ház, így a szigetelés is rosszabb... Az utána szóló ötlete is tetszik, mit meg nem adnék egy kandallóért! Megfontolandó...:)

(Vidéken, Veszprémben gondolkodom.)

2009. dec. 13. 13:31
 17/18 Tamás73 válasza:
Még annyit,hogy van idén egy fatüzelésű kandallónk és ez délután 4-től megy egész éjjel és a cirkó csak reggel kapcsol be kb.9-kor így fizetünk a mostani számlán 4 ezret.Ja:És ytong a falunk.
2009. dec. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nekem kell egy kandalló...:)
2009. dec. 13. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!