Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a teendő kéménytűz esetén?...

Gábor t kérdése:

Mi a teendő kéménytűz esetén? Amikor lángol és szikrákat szór a kémény?

Figyelt kérdés

2014. febr. 22. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

szerintem elég gyorsan fojtsd el a tüzet a kályhában/kandallóban/kazánban, ellenőrizd a kaminlyukakat, rendesen zárnak-e. A tetőn lángol? lehet pl valami a tetőn, érdemes megnézni, de mindenképpen holnap reggel, amint lehet hívj ki szerelőt...

Kicsit könnyebb lenne tanácsot adni, ha megmondanád, mivel fűtesz, milyen rendszerben...

2014. febr. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Alonzo Mosely válasza:
72%
Ha gázzal fűtesz, akkor szinte biztos, hogy tüzelőberendezés hiba, ha szilárdtüzelés, akkor jó lenne tudnia, hogy mivel fűtesz.
2014. febr. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

Legfeljebb szikrafogót tehetsz a kémény belsejébe .

Gázfűtésnél ez nem fordulhat elő,hisz nincs korom lerakódás .

Ez inkább olyankor fordul elő,ha nagyon eltömődött a kémény a koromtól,és a tűzhelyben lévő lángot a kéménybe húzza a huzat.Ilyenkor a korom végig éghet a kéményben,de legtöbbször csak izzik,és vissza eshetnek a leszakadók a kémény aljába .Vannak tüzelő anyagok melyek jobban kormolnak,ezért a kéményt is gyakrabban kellene .Az alsó kéménytísztitó ajtónál lehet ellenőrizni is a kéményt tükörrel .Az akác alig kormol .

2014. febr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

Szikrafogót a kémény TETEJÉRE*

előző

2014. febr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szentesi Arnold válasza:
87%

Ha még nem robbant fel a kémény akkor jó. Semmiképpem ne használd amig egy szakember nem tisztította ki. A korom jó tulajdonsága hogy por alakú és ha már ég nem lehet eloltani.

Ha már beizzot akkor a leváló darabok eltömítik a kéményt és jön a robbanás. Minimum, hogy a lakás megtelik korommal, de az izzó darabok mindent megégetnek. Leggyakoribb a tetőtűz (láttam ahogy 3 emelet kiég).

2014. márc. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Ezt a kérdést kb. 1-órával a kéménytüzem után tettem fel.

Pár dologgal már tisztában voltam, de a véleményetekre, és a számomra még ismeretlen dolgokra voltam kíváncsi.

Fával tüzelek, ezt ki hagytam.(bocs)

Én is megosztom a tapasztalatom : Tüzóltót meg kérdeztem, ha beton födémem lenne nem lenne gond, de mivel fa ezért veszéjes és értesitsem őket ha kémény tüzem van.

Ezt meg is tettem ki is akart küldeni valakit, de miközben

beszélgettünk a tűz is alább hagyott így mondtam neki , nem kell jönniük.

Másnap első dolgom volt kitakarítani a kéményt,(ilyenkor már könnyű)

Minden évben februárban hagyom a kéményt begyulladni, de hamar le is folytom, így ki lehet a kátrányt takarítani.

Idei szezonban sajnos hanyag voltam , és nem volt tömör a rendszer ezért hiába zártam le mindent levegőt kapott így nem aludt ki.

Elsőnek külön köszönöm a gyors, és hasznos választ.

5-nek meg az ujj információt, nem megnyugtató...

2014. márc. 4. 22:08
 7/7 Bereczk Jénos ***** válasza:

Az égéseknek több formája van: lassú, izzás, ÉGÉS, gyors-égés, detonációs égés, robbanás!!!! Amivel FŰTENI lehet, az izzás és a gyors-égés, mert ezek tisztán égnek, nincs korom, füst, tehát kéménytűz ki sem alakulhat!!!!!

Mivel mindenki csak tüzel, az égést használja, ahol sok korom és füst képződik, nem kell sokat várni a kéménytűzre, mert CO is éghető anyag, csak nagy szerencse, ha nem robban fel!!!!

Mit tegyünk ha már ég? Van úgy, hogy észre sem vesszük, ez azért van mert

kevés levegőt kap!! Viszont ha már észrevehető, morog a kémény, csökkentsük a huzatot, de csak annyira, hogy az égést ne fojtsuk meg akkor

szép lassan kiég, ha elalszik nem jó, mert újra gyulladásnál ROBBAN!!!!!

2022. dec. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!