Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Őrmező? Megéri?

Őrmező? Megéri?

Figyelt kérdés
Szeretnénk Őrmezőre költözni, de kicsit utánna olvastam a lakótelepnek,és felmerült bennem néhány kérdés.. olyan dolgok érdekelnének, mint pl. milyen a közbiztonság (kényes kérdés, de pl. cigánysággal hogy áll a lakótelep..), valóban felhúzzák-e az irodaházakat, amiket terveztek, tényleg lesz-e pláza, működő kamera van közterületen.. köszönöm a válaszokat előre is!:)

#biztonság #4-es metró #Őrmező #őrmezői lakótelep
2014. márc. 1. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Én szeretek Őrmezőn élni.

Közbiztonság jó. Van működő kamerarendszer a köztereken, a lakóépületekben is. A lakások jó beosztásúak, a lépcsőházak rendezettek, tágasak, tiszták. (nemrég jártam Újpesten és a keskeny vasajtós, hálósüveges, szűk és gyakran húgyszagú bejárati rész rögtön eszembe jutatta, hogy mitől is jó Őrmező).

Egyszer hallottam egy gépkocsilopásról, de hogy valakit molesztáltak volna, vagy bármiféle atrocitást ért volna az utcán, akár éjjel is, - olyant még nem.

Viszont a metroval kapcsolatban vannak rossz előérzeteim.

Még nem tudjuk pontosan, hogy a buszközlekedés miképpen fog változni, de az már biztos, hogy megnövekszik a forgalom,és a lakótelep első része túl messze van a metrótól gyalog, busszal meg ismét 10-20 perces várakozással lehet csak elérni Kelenföldig. Az a része pedig, ami közel van a metrohoz, az közel van a pályaudvarhoz is és a tervezett P+P-s parkolókhoz, ahol szintén a megnövekedett forgalom és a látvány csúfítja majd a környezetet.

Összességében, úgy gondolom, hogy a metró közelsége ennek a lakótelepnek nem vált hasznára. A lakások értékét nem növeli, ha éppen csak nem csökkenteni fogja.

A plázától meg mentsen meg a Jóisten..... az kéne még:)

2014. márc. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
26%
A kérdés úgyan régi és az első válasz is. Egy friss infó jól jöhet mindenkinek! Őrmező nyugis, biztonságos kimondottan család, gyerek nevelésre alkalmas lakótelep. A házak szinte mind felvannak újítva ami nincs az sincs lepusztulva. A parkok, játszóterek, utcák rendezettek, tiszták. Van általános iskola, óvoda, háziorvos, fogorvos, posta, 2 étterem, Pikoló az egyik ahol van napi menü is a másik egy Don pepe, több fodrász szalon, kozmetikus, szolárium, "piac" azért tettem zárójelbe mert minimális a választék, 1 dohánybolt, zöldségárús, egy mini rendőrség, ingyenes parkólási lehetőség, edzőpark, játszótér ami el van kerítve és éjszakára be is van zárva, kutyasétáltató, egy pékség, spar, 2 élelmiszer kisbolt az egyik boltban nyáron kapható fagylalt, háztartásibolt, kulcsmásoló ahol papírírószert is árúlnak, 2 helyen van lehetőség szerencsejátékot kitölteni pl. lottó, tippmix az egyik a kulcsmásolósnál a másik az egyik kisboltban. Kocsma, klub nincs ami azért előny, mert így nincsenek az utcákon részegek, max csak azok akik haza fele tartanak a belvárosból! Cigányok? Én 1-2-t láttam, de normálisabbakból. Sok gyerek van ami azért elnyönyös, mert könnyn találhat barátot egy másik kisgyerek. :) Kamera nem tudom, hogy van, én nem figyeltem eddig, de biztos akad, ha az elsőválaszadó írta. Az iródaházakról és a plázáról nem tudok semmit. Én egy éve lakom itt. Én a metrótól 10 perc sétára lakom, nekem nem gond ez a kis gyaloglás, de több busz is jár a lakótelepen. Én ajánlani tudom a lakótelepet és jó vétel lehet itt egy lakás, mert az éréke megfog nőni pár év múlva. Itt a 4-es metró és elképzelhető, hogy többen fognak a környékre költözni és, fejlődésre kész ez a környék ami megfogja dobni az ingatlanok árát. Főleg, ha felépűl a pláza, iródaház. Jó befektetés lesz. :) Remélem tudtam segíteni. Lehet már nem olvasod kérdező, de ha mégis akkor hogy döntöttetek? :)
2016. ápr. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%
A kezdetektől ott laktam tavalyig. Az elmúlt 6 évben tarthatatlan volt a helyet, közbiztonság nulla áthúzva, iskoláról vélemény inkább semmi, Spar a legalja, Don Pepe borzasztó, posta is, stb stb stb A nevelőintézetről és a parkolásról pedig 🅿...
2019. okt. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Jaja, a kamerarendszer, ami semmit nem ér, még a rendőrség se kéri le, pl a késeléses esetnél sem. Vajh miért... Mert nem működik. Mondjuk a hatóság agya sem.
2022. szept. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!