Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol a legjobb lakni, melyik...

Hol a legjobb lakni, melyik városban?

Figyelt kérdés
Melyik a legélhetőbb magyar város? Közlekedés, vásárlás, stb. szempontjából
2009. dec. 13. 12:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Én ha tehetném Siófokon élnék...

De sajnos az ország másik végében vagyok:(((((((((((

2009. dec. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
100%
siófok
2009. dec. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
100%
2. vok, én siófoki vok és naon jó hely soook a bulii
2009. dec. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogadnál örökbe ? (első vagyok)
2009. dec. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
100%
Budapest vagy Székesfehérvár. De ez egyéni vélemény.
2009. dec. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
mindenki siófokot mond? tudnátok néhány okot mondani, miért?
2009. dec. 13. 13:07
 7/25 anonim ***** válasza:
96%
Nekem Budapest... Vagy az olaszországi Velence (e kettő a szívem közepe)
2009. dec. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
79%
Mert "minden nap" party time van:D
2009. dec. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hittem, Siófok télen kihalt.. Igaz, én csak nappal jártam ott télen, este még nem..
2009. dec. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekünk Érd nagyon bejött. Budapestről költöztünk ki, de továbbra is Bp-en dolgozunk.

Tágas kertek, nyugalom, csend. A közlekedés helyben busszal kicsit nehézkes, de elég pontosan járnak, távolságin busz, elővárosi vonat között lehet választani. Autóval elég sokfelé lehet bejutni Bp-re, aki kicsit ismeri a várost, elég jól ki tudja kerülni a dugókat. Ha pedig nem Bp.-re indulsz, itt van az M6,M7,M0, ezen pedig könnyen elérhető az M1, M3 és az M5 is. A város és a környék is tele multikkal, talán egy jó barkácsáruház, egy színház és egy mozi hiányzik. De a legközelebbi moziba pl. kb.10 perc alatt lehet eljutni autóval, tehát ez sem olyan nagy ügy.

Kár, hogy a közel 70ezer fős lakosság mellett nincs strand, de mellettünk, Százhalombattán van strand, illetve a Velencei-tó sincs messze.

Helyben ugyan nincs túl sok munkalehetőség, de rohamosan fejlődik a település és így egyre több állást is kínálnak.

Van sztk, 24 órás(hétközben is!) orvosi ügyelet, tüdőgondozó, elég sok háziorvosi és gyerekorvosi rendelő. számtalan patika, magánorvosi rendelők, állatorvosok. Van 2 bölcsöde (ahol ugyan nagyon kevés a hely, de támogatják a családi napközikben a férőhelyeket), elég sok óvoda, meglepően sok ált.iskola, zeneiskola, két középiskola (1 gimi és 1 szakmunkás és szakközép). Van művelődési ház, felnőtt és gyermekkönyvtár. Kféle szolgáltatók (fodrászat, kozmetika, bankok, virágosok, konditermek, büfék, éttermek, gyorsétterem, üzletek, kertészetek stb.). Épült ugyan 2 uszoda, de elszámolási viták miatt csak az egyiket fogják hamarosan megnyitni.

Ami nagy hátrány, az a csatornázottság hiánya (ezt most kezdik uniós forrásokból), és emiatt az utcák zöme is csak kavicsos, murvás, igazán tanyasi hangulatú.

Összességében mi mégsem mennénk vissza pestre és máshová sem vágyunk.

2009. dec. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!