Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire jók a könnyűszerkezet...

Mennyire jók a könnyűszerkezetes házak? Hány évig bírják? Előnyei, hátrányai? Mennyibe kerül, és mennyi ideig tart ezek felépítése kulcsrakész állapotáig?

Figyelt kérdés
Azokra a házakra gondolok amiket elemekből építenek fel. Elsősorban azoktól várom a választ akik ilyenekben élnek, vagy ilyen házat szeretnének építtetni.
2009. dec. 13. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem élünk ilyenben, csak minket is érdekel, mert ilyenben gondolkozunk. Amiket mi már tudunk, itt olvashatod:

[link]

[link]

[link]

Nézz szét ezeken az oldalakon: [link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__109402..

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__539079..

Remélem tudtam segíteni!

2009. dec. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Nekem nem túl szimpatikusak az ilyen típusú házak. Régebben, kb. 8 éve vételi szándékkal megnéztem egy ilyet. A felső szinten, ahogy járkáltam a padlón, szó szerint az egész ház kilengett. Ekkor döntöttem el, hogy ezt inkább hagyni kéne.

Persze nem akarok általánosítani, mert ez csak egy eset volt. Biztos sok múlik a kivitelezés minőségén is.

2009. dec. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell félni a készháztól, csak oda kell figyelni, kivel építtet, hol, milyen cég gyártja, milyen minősítései vannak! A lényeg, mi már a második készházunkba lakunk, és eszünkbe se jutna mással építkezni. Gyors, pontos, olcsó fenntartás, nagyon jó komfortérzet, és A-kategória miatt, energiabesorolás miatt még eladnunk is könnyebb volt az első házat, mint egy átlagos téglaházat!!! Az első földszintes volt, 5 évig éltünk benne, aztán a család gyarapodása miatt nagyobb kellett, így jött a kétszintes. A cég, aki építette, az osztrák meg svájci alpokba épít ilyen házakat, ott meg jóval angyobb hóteher, szélteher van, mint nálunk, vagyis statikailag bivalyerős. És még egy: egy földrengésnek is jobban ellenáll, mint egy hagyományos ház.

Ha nem lettem volna megelégedve, nem építettem volna mégegyszer ebből. Minőségit kell választani, ez a kulcsszó. Nálunk a családban mindenki ellene volt, most meg már apósom is azt mondja, gondolkodik, hogy eladják a nagy batár házat, és egy ilyet csináltat, hogy nyugdíjából fenn turdja tartani, mert tényleg keveset fogyaszt. Szuper a komfortérzet.

Hülyén hangzik, de tényleg csak jókat tudok mondani. Menj ki a bécsi készházparkba, és elszáll minden félelmed. Csak figyelj, nehogy kóklert válassz!

2010. febr. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még egy. A cég, aki a mienket építette, megmutatta első paneles készházát, amit azt hiszem száz éve épített. Állt, pedig akkor nem voltak még ezek az anyagok. És, amit még nekem hangsúlyoztak: nézzek meg egy hasonlóan 100 év körüli házat, és döntsem el, melyik néz ki jobban, melyik áll jobban? És elkezdtem nézegetni, és nem vennék 100 éves hagyományos házat...
2010. febr. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Kedves előttem író. Szeretném megkérdezni, hogy melyik céggel csináltattad a házatokat? Mi is könnyűszerkezetesben gondolkodunk, de nagyon sok a hírdetés és nem szeretnék balek lenni a végén:). Köszönöm a válaszod.
2011. aug. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen,ez Engem is érdekelne,ha már ennyire jó a tapasztalat+az ár is fontos lenne. Köszönöm.
2012. márc. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

En is csatlakozom az elottem levokhoz a kerdessel, hogy melyik ez a kivitelezo?

Gondolom naluk olyan sem fordul elo, hogy a tetoter reszen valo jarkalas olyan huppogo hanggal jar. Nem tapasztalat, ezen az oldalon olvastam.

Koszi a valaszt!

2012. ápr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!