Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vidékre költözés megyeszékhely...

Vidékre költözés megyeszékhelyről. Azonban a falusi, pláne a tanyasi közbiztonság vérfagyasztó, ez elveszi az ember kedvét. Lehet ezen valamivel javítani? BŐVEBBEN LENT!

Figyelt kérdés

Ti mernétek erdőben, egy hangulatos kis cottage-ban lakni? Természetesen azért nem túl messze egy-egy várostól, vagy AKÁR egy falu határában teszem azt.


Olyan rémisztő híreket lehet olvasni és hallani szinte már állandó jelleggel, hogy rendszeresen fosztogatnak sok-sok falusi, illetve egymagában álló (ugyanakkor tanyának nem nevezhető) házat. Bizonyos esetekben még meg is ölik a tulajdonosokat. Ez teljesen elveszi az ember kedvét az egyébként idilli életmódtól...


Van valamilyen megoldás arra, hogy távol tartsuk otthonunktól a nem kívánatos személyeket? Bármi? Óriás testű kutyák armadája? Risztó berendezések távfelügyelettel? Kerítésbe vezetett érintésérzékelő (mely azonnal riasztja a rendőrséget)? Valami, ami hatásos a sok beteg gyilkos ellen?



2014. márc. 8. 11:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kerdezo Te ilyen helyen laksz? Vagy csak a nagyvaros betonjarol vagy ilyen okos?

En 40eve ilyen helyen lakom, semmi atrocitas, tamadas betores nem volt a kornyekunkon.

Hanem jo levego, csend, nyugalom, koszonnek, segitenek egymasnak az emberek stb stb

2014. márc. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Hacsak nem valami cigány telep hatósugarában vagy, akkor nincs több félnivalód, mint egy belvárosi lakónak.
2014. márc. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy ilyesmi tapasztalatokat is olvasok, de pont nem messze tőlünk (ezért első nem kellett volna letámadnod az egyik mondatodban, hisz ez épp olyan valós tapasztalat, mint a tiéd, tehát nagyon is megtörtént) történt több helyen, hogy a falutól valamivel távolabbi házakba betörtek (tudjuk kik - nem Voldemort), az ott lakó idős embereket pedig halálra verték, bizonyos esetekben még a csont is kilátszott a húsuk alól. És itt a csendes megyeszékhelyen is volt sorozatos betörés egy-egy utcában, sőt, már hozzánk is betörtek, pedig a város legjobb helyén lakunk.


Na így irogass nekem látatlanban becsmérlő, lealacsonyító mondatokat kedves első! Örülnék egy bocsánatkérésnek, de gyanítom nem fogom megkapni.


Sebaj.


A lényeg az, hogy vannak olyan falvak is, ahol ilyesmik (mint az átkosban, ahol nem tapasztalatam ennyi attrocitást, mint manapság) nem történnek. Az ilyesmit azért jó olvasni.

2014. márc. 8. 12:22
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

A kérdésedben még csak olvastál az erőszakról, a komentedben meg már valós a tapasztalatod! Jó lenne eldöntenéd mit írsz!


Annak is utána járhatnál, hogy akiket kifosztottak hogyan éltek. A legtöbbjüket a saját napszámosai vagy istápoltjai támadnak meg, esetleg ők a tippadók. Mert a magányos idős emberek elkotyogják, hogy mennyi koporsópénzt raktak össze. Nem csak ötletszerűen mennek be ezekhez.


U.i: cottage helyett nyugodtan írhatsz kunyhót, vagy házikót. Nem szégyen magyarul írni!

2014. márc. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Környéke válogatja!

Ahol olyan a környék a városban sem vagy nagyobb biztonságban.

2014. márc. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Pontosan tudom mit írok, újabb kötekedő!


Olvastam és a hírekben hallottam nem egyszer, hogy a húst leverték az idős emberekről (pár esetről pedig nem a dobozból - vagy falra akasztható képkeretből, ha így megfelel, és nem fogsz belekötni - értesültem, hanem közeli ismerősök mesélték), a városom néhány utcáját pedig rendszeresen fosztogatták (ehhez sem kellett net, vagy tv), ÉS hozzánk is betörtek már. Ez egy elég személyes tapasztalat.


De ne legyetek már szőrszálhasogató mindentudók, meg ne a másikat támadjátok már állandóan (komolyan CSAK erre képes a netezők egy része?!), hanem megköszönném, ha egy nagyon is komoly problémára (és csak arra) válaszolnátok!


Tényleg most már a kérdésre feleljetek, a kötekedést meg tartások meg annak, akit ez - talán - érdekel is valamennyire.


Szóval mostantól már csak normális, emberi hangvételű válaszokat. Kösz.

2014. márc. 8. 19:34
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: vannak olyan környékek (vidék, nem város), ahol nem fognak betörni egy idilli szép cottage-ba? Vagy elijeszti a senkiháziakat pár óriás testű kutya?
2014. márc. 8. 19:37
 8/12 anonim ***** válasza:

" vannak olyan környékek (vidék, nem város), ahol nem fognak betörni egy idilli szép cottage-ba? Vagy elijeszti a senkiháziakat pár óriás testű kutya?"


Nos igazából olyan nincs, de vannak jobbak, rosszabbak. Egy-két kutya, magas, erős, magas kerítés, de be is kamerázhatod, viszont teljes garanciát ezek sem jelentenek az olyan alakok ellen.


Legfőképpen oda mennek be ahol nem úgy van mozgás.

2014. márc. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Itt tudsz nézelődni, hogy hol mennyire kell félned:

[link]

2014. márc. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is pont ezért félek vidékre költözéstől Magyarországon. Ismerek én is ilyen híreket, sőt ez a rideg valóság: ebben az országban vannak, akik megkínoznak, összevernek és meggyilkolnak gyámoltalan idős embereket, nagymamákat, nagypapákat, dédszülőket az otthonukban. Szerencsésebbek, akiknek csak a tyúkjait lopják el. Ezért is vannak olyan falvak, ahol nem lehet alvó csecsemőt babakocsival sétáltatni, mert az összes kutya végig ugatja az utcát, vagy ahol már a kutya is kiszalad a kapun aztán megkergeti a kirándulókat.. Na ott nem lennék postás. Vajon ott van-e betörés? Szerintem ezek után mindent bevethetsz, éjjelre mozgásérzékelős fényt is, bár az próbára teheti az idegeidet, mert még egy macskát is érzékel. Jó házőrzők még a szomszédok, jó, ha az utcában ismeritek egymást, kihez ki jár, ha valaki nyaral, a szomszéd néha ránézhet a házra, ürítheti a postaládát, húzhat redőnyt, hogy látszódjék, van mozgás. Meg aztán, kertes házba egy kicsit születni is kell.
2014. márc. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!