Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Építkezni szeretnék elkezdeni,...

Építkezni szeretnék elkezdeni, milyen kölcségekkel jár ez? Az első pár lépés, a terület megvásárlásától, a tervektől, az alapásásig, mindent szeretnék megtudni, kb-ra, egy 90 nm es házat szeretnék elkezdeni, hogy 7 éven belül kész legyen!

Figyelt kérdés
2009. dec. 14. 07:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mi is most építkezünk.

Sajnos most nincs időm bővebb válaszra, mert sok a dolgom, de ígérem, hogy a hét vége felé bővebben válaszolok.

szia

2009. dec. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
7 éven belül??? Te aztán nem kapkodod el. Egyébként én úgy emlékszem, hogy az építési engedélyekben van egy időhatár, ameddig be kell fejezni az építkezést.
2009. dec. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

tudom, h nem igazán idevág, de én csak annnyit mondok hogy építkezni egyet jelent a megbolondulással!

mi csak egy 50nm-es lakást újítottunk fel, de a vége felé már ott tartottam, hogy inkább a halál mint ez. :)


kész lett, de öregedtem vagy 10 évet...

2009. dec. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A költségek egyediek, ezt így nem lehet megmondani. Függ attól is, hol hol akarsz építkezni. Falun, kis városban, nagy városaban mekkora telket akarsz venni stb. Mi egy éve építettük a házunkat, kisvárosban, 750 nm-es a telek, a ház 120 nm-es és kb. (bútorok nélkül) 18 millió körül lett. Plusz a bútorok még 2 millió! Sajnos még kb.-ra sem lehet mindent belőni, mert pl. nálunk már 3 utcával arrébb olcsóbbak voltak a telkek, majdnem 1 millióval. A terv az kb. 150-400-ig (még mindig kis város), a miénk 250 ezer volt. Szerintem 15 millióra simán számíthattok.
2009. dec. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

ezt tényleg nehéz így megnézni. azt javaslom írj egy listát, hogy milyen költségek merülhetnek fel (ennél úgy is jóval többet lesz a végére, de azért kiindulási pontnak jó) és ezekre kérj be árajánlatokat.


érdemes nézni az akciókat is pl. téglára, cserépre, tavaszi/őszi bnv-n vásárokon is vannak akciók.


a munkadíj sem mindegy, amennyi az anyagköltség kb ugyanannyi a munkadíj.


mindenféle illetékek önkormányzat felé, víz gáz szennyvíz bevezetésének díja. ...


elég végtelen listának néz ki

2009. dec. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
10:35, telekkel együtt volt ennyi? Mert akkor még mindig olcsóbb építeni házat, mint venni. Persze attól is függ - ahogy írtad - hogy hol van. De gondolom az építés költsége (Anyag, munkadíj) majdnem mindenhol ugyan annyi.
2009. dec. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, és olvastam, hogy új bútorokat is vettetek. A régiekkel mi lett? Mert gondolom eddig is laktatok valahol...
2009. dec. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem, nem laktunk sehol, ill. otthon. Ez most rosszindulatúság? Az a baj, hogy új butorokat vettünk. Ha jóanyámék alól nem akartam elhozni az étkező asztalt, akkor meg kellett venni. Nem értem miért zavar ez bárkit is? Egyébként a telek ára ezen felül volt. Maga az építkezés került ennyibe.
2009. dec. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem, dehogy is, félreértesz! Csak azért kérdeztem mert nálam meg pont az a probléma, hogy ilyen-olyan okokból rengeteg bútor gyűlt fel nálunk. Ezeket kidobni sajnálnám, mert nagyon jól használható darabok és van olyan is, ami csak pár éves. De elpotyázni se akarom pár ezer ft-ért. Szóval most még a garázsban is szekrénysor van.

Szóval nem valószínű, hogy a közeljövőben újabbakat fogok venni.

Akkor épp ellenkezőleg, mint ahogy gondoltam: nem is olyan olcsó dolog építkezni. A velünk szemben lévő nem is nagy, kb. 400nm-es telket két éve 22M-ért adták el. Igaz, hogy a közművek már rajta voltak a telken.

Az új tulajok saját elmondásuk szerint ezen felül 45M-ért építtették a házat. Ha ez tényleg igaz, szerintem az a ház nem ér annyit. Meg ahogy láttam, elég pazarlóan építkeztek. Jóval olcsóbban ki lehetett volna hozni. Na, de ez már egy másik kérdés...

2009. dec. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, akkor félreértettelek! Szóval nekünk nem sok saját cuccunk volt, így nem is volt kérdéses, hogy újakat kell vennünk! Az párom ágyát viszont hoztuk magunkkal, az enyémet is, bár az most vendégágyként üzemel a gyerekszobában!:) Mondjuk én bútorból a nagyon megviseltet nem vittem volna magammal, ha már új ház, és még esetleg ki tudom szorítani, akkor megveszem az újat. Ami használható, az meg jöhet. Az étkezőnk pl. nem új. Az anyuéké volt régebben, de amikor beköltöztünk elfogyott a keret, és már étkezőre nem maradt, így anyuék felajánlották, hogy legyen nálunk amíg nem tudunk venni. Nem a legszebb, de nem is csúnya, és elég nagy asztala van. Most ez marad egy darabig, amíg össze nem jön a pénz az igazira. Inkább várok vele két évet, de akkor olyat veszek, ami tényleg tetszik. Ez olyan, hogy pl. gondolkodtunk bizonyos konyhai eszközökből lehet, hogy használtat veszünk. De ha belegondolok, hogy egy normális használt tűzhely kb. 50 ezer, és mondjuk két év múlva kicserélem, akkor már inkább megvettük 100 ezerért, és ezt legalább 5-10 évig jó lesz.
2009. dec. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!