Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Bérelt lakás kéményseprői...

Bérelt lakás kéményseprői díját a bérlőnek vagy a tulajnak kell kifizetnie?

Figyelt kérdés
2009. dec. 14. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Aki ott lakik benn - tehát a bérlönek.
2009. dec. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A tulajnak.Ez olyan,mint egy vízóracsere,biztosítja az ott lakhatást,bérlést.
2009. dec. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Megállapodás kérdése. Te fizeted a gázszámlát? És a közös költséget? És a javításokat? Meg kell állapodni, hogy a bér mit fedez...
2009. dec. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Megállapodás kérdése. A lakást lakhatásra alkalmasan adták bérbe. Én úgy gondolnám korrektnek, hogy mivel ti használjátok a kéményt, a kitakarítása is a ti költségetek legyen. Amúgy sem lehet nagy összeg, nálunk, családi házban kb.2000,-Ft-ot fizetünk évente. Ekkora összeget szóvá sem tennék...
2009. dec. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az éves díj nálunk 4800 Ft, és bizony nekem ez sok pénz. A szerződésben ez áll: "Bérlő köteles az ingatlan használatával járó közüzemi költségeket kiegyenlíteni..." és itt felsoroltuk a gáz-, víz-, villanyóra állást, a biztosítási díjat, közös költséget. Ehhez még jön a szemétszállítás díja, de az én elgondolásom szerint a kazánt és a gázboilert akkor is ellenőriztetni kell, ha a lakás üres. Persze lehet, hogy tévedek, és nekem is csak "magam felé hajlik a kezem".
2009. dec. 15. 12:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! A gázbojlert és a kazánt sem kell évente ellenőriztetni, ha BIZONYOSAN senki nem használja, ugyanígy a kéményt sem. Nyilván, ha használni kívánja valaki, akkor az első használat előtt, majd évente ezeket mind át kell nézetni, pucoltatni, mert a HASZNÁLAT KÖZBEN elkoszolódhatnak. Én azt mondom, ha hosszabb szünet után az első ellenőrzés/tisztítás lenne, az a bérbeadó dolga, de utána, az évenkénti ellenőrzés, tisztítás a bérlőé kellene, hogy legyen.

A mi kiadott lakásunkban pl. a lakásbiztosítást is a bérlő fizeti, mivel az fedezetet nyújt arra is, ha ő nyitva felejti a csapot és pl.eláztatja az alatta lakót, vagy ha betörnek és az ő cuccait elviszik. Az egyetlen pont, amibe itt beleszólhatott, az a saját ingóságai értékének meghatározása (amire a bizt. fedezetet kérte).

Volt, aki furcsállotta, de aztán megértette, hogy az ő jól felfogott érdeke is és havi kb. 2000,-Ft-on nem múlhat a javai biztonsága.

2009. dec. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!