Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Házi szennyvíz csatornához...

Házi szennyvíz csatornához miért tilos használni szürke színű csövet? Valami KA jelűt

Figyelt kérdés

2014. márc. 13. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nálunk hétfőn fogják bevezetni a szennyvizet, majd meglesem nekünk milyen csővel csinálják.
2014. márc. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Nem tilos,...nem tudom ki mondta ezt neked.


Egyébként kg cső a neve a narancs színűnek. Egy picivel erősebb mint a sima szürke pvc,és csak nagy átmérőben forgalmazzák(110mm-->),míg a szürkét kisebb átmérőkben <--110mm)

2014. márc. 14. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Bekötési útmutatóban van ilyen hogy tilos. (ezt is kiküldték 2011-ben és csak most kaptunk papírt hogy belehet kötni)

"Műszaki követelmények:

1. A házi szennyvízcsatorna építéséhez tilos felhasználni szürke színű KA jelű lefolyócsövet és idomokat. A kivitelezést min. 110 mm átmérőjű SN 4 gyűrű merevségű (pl. KG PVC) műanyag csőből lehet elvégezni. A csatornacső kötéseket – a gyártói előírásoknak megfelelően – tokos kötéssel vagy multifunkciós kötőelemmel kell kialakítani, a ragasztás nem megengedett.

"

2014. márc. 14. 14:17
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Faxom,a hülye ostoba újkori szabályzatokban ,amiket túlbuzgó iroda kukacok hoznak,akik az életükben nem szereltek csövet.


"A házi szennyvízcsatorna építéséhez tilos felhasználni" ...hát akkor hol a q faxomba használható ez ??

istállóban ???

vagy a Paksi atomerőműben radioaktív vízre?

Régen jó(40évig) volt??? most meg már nem??


Uhh..ne hari,de kiborít ez az értelmetlen agyonszabályozás.

2014. márc. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jogos, valóban értelmetlen szabály, Rokonomnál is még ami a régi emésztőbe megy az is szürke cső. Azért is tettem fel ide mert érdekelt hogy van-e valami magyarázat rá, de én is hülyeségnek tartom hogy nem lehet.
2014. márc. 14. 21:03
 6/7 anonim válasza:
100%
A KA jelzésű csöveket nem tilos felhasználni (épületen belül) ezek vékony (1,8-2,5mm falvastagságuak) nem bírják a talajterhelést, ezért csak épületen belül használhatóak fel szennyvíz üsszegyüjtésére. Épületen kívül a KG jelzésű 4mm falvastagságú sárga csövet lehet használni. Igazság szerint ha a szürkét elég mélyre rakod (80-100cm) akkor nincs gond de ha csak 40-50cm mélyre ahogy manapság szokás, védőbetont írnak rá elő.... ki tudja miért, szerintem is baromság.
2015. szept. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Valóban 40 Cm-re rakták itt is. Amit említettem szabványt az ott is 80 cm minimum földtakarást irna elő.
2015. szept. 9. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!