Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes lenne Szlovákiában...

Érdemes lenne Szlovákiában letelepedni?

Figyelt kérdés

A párom kassai magyar - aki szlovákul is anyanyelvi szinten beszél, én budapesti vagyok, értelemszerűen nem tudok szlovákul. Viszont össze akarunk költözni, és gyerekeket nevelni pár év múlva, viszont ez nem olyan egyszerű. Páromnak remek állása van, egy áruház egyik vezetője, én most végeztem csak az egyetemen (24 évesen, közgazdász). Nekem Pesten se lakásom, se állásom, páromnak pedig mindez fixen megvan, én sem költöznék ide a helyében, kockázatos lenne feladni mindent. Viszont ha nekem kéne mennem, nem tudnék ott dolgozni, amíg meg nem tanulom a nyelvet, azután sem egykönnyen... Kassán amúgy sem lakik sok magyar.

Ti mit tennétek?


2014. márc. 15. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
A szükség rávitte Diogenészt is, hogy hordóban lakjon.
2014. márc. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Válassz egy másik pasit.
2014. márc. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Kassa - Miskolc kb. 100 km. Akár ott is megpróbálhatnál munkát találni, nem is beszélve a határhoz még közelebbi településekről. De akár pároddal együtt is elköltözhettek egy határhoz közelebbi faluba és akkor mindketten utaznátok ugyan, de kevesebbet.

A szlovákot már most kezd el tanulni, hogy minél kevesebb gondod legyen vele később.

Gondolom közgáz végzettséggel nem igazán találnál munkát az elején. De ha gyerekben is gondolkodtok, akkor úgyis otthon leszel egy ideig.

Sok magyar nem, de azért pont elég ahhoz, hogy társaságot találhassatok magatoknak és programból is akad jópár :-)

Sok sikert!

2014. márc. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szlovákiában jobbak a fizetések, de ha nem tudsz szlovákul, esélytelen, hogy találj munkát... :/
2014. márc. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!