Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha valaki Magyarországról...

Ha valaki Magyarországról Erdélybe szeretne költözni/ letelepedni, azt hogy teheti meg? Magyar állampolgárnak meg lehet ott maradni?

Figyelt kérdés
Könnyebb, mint pl. az erdélyieknek Mo-ra való költözése?

2013. dec. 17. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:

"Könnyebb, mint pl. az erdélyieknek Mo-ra való költözése?"


Miben nehéz egy erdélyinek ide költöznie?


Te meg úgy költözhetsz ki, hogy fogod magad és kimész. Bérelsz vagy veszel egy házat oszt' jó napot! Még csak román állampolgárnak se kell lenned.

2013. dec. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ha Erdélyben szeretnél élni ( életvitelszerűen ) akkor le telepedési engedélyt kell kérned a helyi szerveknél . Egészségbiztosításod kell legyen . Unió ide vagy oda , tulajdonképpen már abban az esetben is be kellene jelentkezned ha 30 napnál hosszabb ideig tartózkodsz az országba ....én már fizettem ezért büntetést , mert olyan naiv voltam , hogy őszintén megmondtam a rendésznek hogy 6 hete vagyok az országba :P
2013. dec. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1. válasszolónak: párom szülei-nagyszülei erdélyiek, és elég nehezen kaptak állampolgárságit, ebből kiindulva kérdeztem.


De köszönöm válaszaitokat, valami iylesmire gondoltam.

2013. dec. 18. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!