Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a vályogházról?

Mi a véleményetek a vályogházról?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy nyáron jó körülmények között elég hűvös is tud lenni,de mi a helyzet télen?Hallottam,hogy ezt a nagy tömeggel rendelkező falat nehéz felfűteni.Szerintetek?Vagy inkább könnyűszerkezetes?Mert azt gondolom,ha hűteni is kell,még mindig lehet,hogy jobban járok,mint ami vályogra elmegy csak fűtésre.De nem tudom.

2014. márc. 17. 15:55
1 2
 11/12 Csipkebokor válasza:
Sajnos én is vegyes falazatú házban lakom 1 éve. Nem látszik vizesnek, de az egész lakás tele van portetűvel (1,5mm-es, a nedves helyeket szereti), százlábú is gyakran előfordul az egész lakásban. Pedig napos, és folyton szellőztetek szúnyoghálóval. A páratartalom állandóan 60% körül, azaz a felső határnál van. Talán a ventilátoros szellőztetés segít valamit, és a meszes festés. Ha nem tudom eladni, ezeket próbálom, mert nem bírok állatokkal együtt élni.
2014. aug. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Rakás sz.r! Csak annó nem volt tégla amiből csinálni lehetett.


Én tuti nem vennék vályogot az életben mégegyszer! Van 2 szemét is sajnos, úgyhogy nem a levegőbe beszélek.

Könnyen kilyuggatják a rágcsálók, ha f.s az alapja felázik az alja, majd váladozik, ha nincs normálisan bepucolva egy nagyobb, komolyabb eső állandóan mosogatja, és régen annó csak malajjal tapicskolták körbe, meszelés, és ezt minden tavasszal ismételni kellett.

Akkor ugye még jobban ráértek.


Az a hőtartás is függ a falvastagságtól!

Nekünk az egyiknél vastagabbak a falak így hűvösebb nyáron, télen meg valamivel "melegebb".

De a másiknál vékonyabb, így az nyáron szauna, télen jégverem!


Én azt tudom tanácsolni, hogy ha lehet téglaházat csak.

2014. nov. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!