Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a vályogházról?

Mi a véleményetek a vályogházról?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy nyáron jó körülmények között elég hűvös is tud lenni,de mi a helyzet télen?Hallottam,hogy ezt a nagy tömeggel rendelkező falat nehéz felfűteni.Szerintetek?Vagy inkább könnyűszerkezetes?Mert azt gondolom,ha hűteni is kell,még mindig lehet,hogy jobban járok,mint ami vályogra elmegy csak fűtésre.De nem tudom.

2014. márc. 17. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Venni vagy építeni akarsz?
2014. márc. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Venni
2014. márc. 17. 19:44
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Függ a falvastagságtól, hogy mennyire lesz hűvös nyáron, télen meg meleg.


Ha jó az alapja neki akkor elmegy a vályog, bár én nem vagyok oda értük (van most 2, és egyik sem 100%-os).

Ha lenne pénzünk én csináltatnék új téglaházat a jelenlegi mellé, a másikat eladnám amennyit adnának érte.

2014. márc. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

én vályogot választanám. átlag 20-21 fok a lakásban. ne gondold azt, hogy 10 fokról fűtögeted fel hetek alatt. nyáron melegszik, de nem döglesz meg benne, így mikor fűteni kezdesz,max 2-4 fokot kell emelned csak- mivel már nem lesz komfortos. viszont cserébe van puffered, mert lassan hűl ki (ha le van szigetelve).a könnyűszerkezetes meg gyorsan kihűl, és gyorsan átmelegszik.egész nyáron klímázhatsz (télen meg fűthetsz).

vályognál a vízszigetelés a lényeg, az meglegyen, aztán nem árt a tetőt is átvizsgálni-gerendák.

viszont, hogy gazdaságos legyen, a vályogot szigetelni kellene, mert rossz hőszigetelő.

2014. márc. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én azt tanácsolnám hogy ne vegyél. Mert ha régi vájog házat szeretnél venni tudni kell hogy ezek 95%-a nincs alulról vízszigetelve. Vagy esetleg még rendes alapja sincs. Utólagos vízszigetelés egy kész vagyon ha te magad nem tudod megcsinálni. És később csalódás lesz egy dohos szagú házban lakni. Persze meg lehet ezeket jól csinálni az én házam egyharmada is ilyen de én utólag leszigeteltem a fal alját és így száraz a falam mint a sivatag. Egyébként -4-5 fokkal hűvösebb nyáron mint egy korszerűtlen pl: blokk ház.
2014. márc. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Én meg azt hogy vegyél.nyáron kellemes, télen meg szépen tartja a meleget.Ha olyan rossz lenne 100-150 éve állna?csak karban kell tartani mint minden más házat is. Egy vályog házat nem szabad szigetelni,csak a "padlót" ha föd van akkor estrichet lerakni,vagy biztos van még rá más megoldás is .szerintem ha van ápolva nagyon hálás kis ház.a vályognak van egy saját "szaga",de az nem doh sem penész.akkor lesz penészes ha beszigetelik körbe.és ha szerintem egy szakemberrel csináltatod akkor sem egy nagy összeg. és ha télen be melegszik sokáig tartja a meleget.én pl.még soha nem mértem hogy nyáron mennyivel van hidegebb bent,csak azt tudom mondani olyan mintha klima lenne a házban,pedig minden ablak ajtó nyitva van.
2014. márc. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Tavaly mutattak nekünk olyan vályogházat, amely jó volt az ingatlanos szerint. Csodásan felújítva, azonban enyhén lejtős telken, ahová a felette levő utcából befolyt a víz. A fal vizes volt egy darabon, megrepedt, a parketta mellette felszedve. Komoly, erős betonalap nélkül hiába van szépen felújítva egy vályogház, erre a sorsra jut. Meghagytuk másnak, nem vettük meg.
2014. márc. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
persze vannak ramagy házak amik el vannak hanyagolva,olyat nem szabad venni csak ha az ember lát benne fantáziát,ezt mindenki döntse el maga.én azt tudom mondani,hogy nekünk téglaházzal törtánt ugyan ez,a kinti vizelvezetést meg kell oldani és akkor mindegy hogy vályog vagy tégla vagy mit tudom én mi.egy ingatlanos meg mindent el akar adni,a vásárlónak kell észnél lenni.
2014. márc. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tíz éves téglaházat vettünk, amelyiket enyhén lejtő telken, de teraszra építettek. Nagy terasza is van. Nem vizesedik, jól leszigetelték. a szomszédban van vályogház, de az sem régi, hasonló betonteraszra építették, semmiféle vizesedése nincs.
2014. márc. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem vizesedik de nem éen az újan épített vájog házakról volt szó.
2014. márc. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!