Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudom kiszámolni egy...

Hogyan tudom kiszámolni egy lakás fűtési igényét?

Figyelt kérdés

Ha ismerem a lakás alapterületét és a belmagasságot, akkor kiszámítható a fűtendő légtér, de ettől még nem tudom milyen teljesítményű gázkazánra van szükségem.

A fűtés raidátoros és szeretnék új kazánt venni bele, olyat ami vízmelegítő tartályos, de nem akarok nagyobbat venni mint ami szükséges. Valaki tud segíteni?



#fűtés #kazán #fűtési igény
2014. márc. 18. 15:15
 1/4 anonim válasza:
sokszor a fűtendő légtér a legkisebb tényező, sokkal fontosabb, hogy mennyi hő megy el a falakon és a nyílászárókon. Korszerűtlen szigetelés esetén akár 2-2,5x-es teljesítményű kazán is kellhet.
2014. márc. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A kérdés akkor is az, hogy milyen teljesítményű kazánt kell választanom a lakáshoz.


Tudom, hogy sok mindentől függ ez, de ha mondjuk megvan az éves gázenergiaigénye a lakásnak, vagy a m2-re eső energiaigény ismert, akkor hogy számolom ki?

2014. márc. 18. 16:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Általánosságban fűtendő légtér × 50 = hőveszteség/hőigény. Kazán választásánál figyelj oda a HMV teljesítményére is, illeszkedjen az igényeitekhez.
2014. márc. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kovpet ***** válasza:
szumma A*k*deltaT
2014. márc. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!