Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » VILLANYSZERELŐK, és mindenki...

VILLANYSZERELŐK, és mindenki aki ért az alábbiakhoz! Villanyóra-megállítását fedeztem fel, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az albérlőnk, a padlásról a lakótérbe valami villanykábelt, nem kábel-tv-t!, levezetett, (én nem értek hozzá, de) már 2. hónapja ugyanazt a mérőóra-állást akarja telefonon bediktáltatni velem.

Az óra 2 hónapja nem mozdul!!, (és tudom, mert 2 ház választ el, az ágyamból átlátok, a mi házunk emeletéről, és járunk is át mindennap a kutyájuknak a maradékot átvisszük, stb.,) hogy: mindennap otthon vannak).

Ráadásul, még ők hitetlenkednek számlaügyben, plusz zárat, és persze kulcsot is cserélt, és azt mondja nem ad nekünk, mert "ők úgyis egész nap otthon vannak". Kérdeztük, hogy miután így kizártak a saját házunkból, ha lenne valami tűzeset, vagy bármi, akkor a kárt ők megfizetnék?? Hallgattak, csak.

Még annyi, hogy: MEGBÜNTETHETNEK ENGEM, mert ők ezt teszik???

Röviden ennyi. Kérném szépen a segítségeteket, mit lehetne ilyenkor tenni?

Köszi, előre is!


2009. dec. 15. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen jelezd az áramszolgáltatónak, mert azs nem fogják elhinni, hogy egyáltalán nem fogyasztanak áramot. (Valószinüleg valakitöl lopják, és ha kiderül, akkor nehéz bebizonyitani, hogy ti nem tudtátok.)
2009. dec. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd, és mond hogy az albérlőid, és most vetted észre, és szeretnél tenni ellene!Fel fogják jelenteni őket, és az ő nevük fog a papíron állni!A lényeg hogy a régebbi számláid meglegyenek, amin tudod bizonyítani hogy az albérlők előtt volt óramozgás!Így nem te állítottad meg, mert esélyes hogy majd rádfogják az albérlők!
2009. dec. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Küldd el az albérlőket.

Ha feljelented akkor is ez lesz a vége, hogy elmennek. És jobb a békesség neked is.

Ha kimegy az elektromos művek, akkor akár milliós nagyságrendű is lehet a büntetés. Ha meg nem jól van lepapírozva az albérlet, vagy elkezdenek hazudozni össze vissza, a végén még te is fizethetsz.


Egy áramszolgáltatóstól hallottam, van egy olyan megoldás, hogy egy különállófázisról működtetnek egy kütyüt, ami a használt fázison megfogja a mérőórát. Valószínűleg, ehhez hoz fentről áramot. (Panelban nem nagyon van háromfázis). Azt is mondta az ismerős, hogy be is tudják mérni a dolgot, akár több utcányi távolságról is. Szóval szerintem ketyeg számára az idő...

2009. dec. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel az óra a te neveden van, mindenképp rajtad fogják számon kérni, ha nem jelzel. A helyedben én el is küldeném őket, ha bebizonyosodik, hogy csaltak az órával. Minél előbb lépj!
2009. dec. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az albérlőid a villanyóra előtti kábelt "csapolják" meg : onnan veszik az áramot, ahol még nincs mérve!!!


Erre hamarosan a villany-szolgáltató is rá fog jönni...


Nem hiszem, hogy ahhoz lenne joga az albérlődnek, hogy a te lakásodon zárat cseréljen és téged kizárjon!!!

Azt is köteles biztosítani, hogy időnként (amikor te akarsz!) te körülnézhess a lakásban, ellenőrizd pl. a tisztaságot, csapokat, vízvezetékeket, stb...

Ilyen joga van például az Önkormányzatnak is, ha bérbe ad valakinek egy lakást!


A padlásra sem tudsz felmenni???...


Ha a te neveden van a villanyóra, akkor téged fognak megbüntetni, ha felfedezik a csalást, mégpedig visszamenőleg és kamatos-kamatokkal... :-[


Nem tudom mi lenne, ha kihívnád az áram-szolgáltatót ellenőrzésre : az albérlőd simán behazudhatja, hogy fogalma sem volt az áram-lopásról, ez a te lakásod, te csináltad!... Hogy bizonyítod be, hogy nem így van?!...

2009. dec. 16. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az albérlődnek nincs joga téged kizárni a saját ingatlanodból semmilyen indokkal! Ha ezt megtette, jogod van akár a rendőrségen bejelenteni!

Velünk is megpróbálták egyszer, csak egy telefonomba került és két rendőr jött ki velünk a lakáshoz. Jegyzőkönyvet vettek fel és megvárták, amíg kaptunk egy kulcsot, valamint átadtuk a lakóknak az azonnali felmondást. Az albérlők úgy megijedtek, hogy nem mertek többet szemétkedni, határidőre mindent fényesre nyaltak a lakásban, kifizették az össze számlát. Te se hagyd magadat!

Ha úgy látod, lopják az áramot, azonnal jelentsd be a szolgáltatónak! Ha nem jelented be, téged fognak elővenni és tetemes büntetést kell mejd fizetned. Ehelyett most jóhiszeműen jársz el, bár kétségtelenül tiéd az óra és a felelősség, de a tőled telhető legtöbbet megtetted. A jövőre nézve azt tanácsolom, hogy minden szolgáltatónál irassátok a számlákat (nem a szerződőt, az te maradsz, hanem a számlafizetőt!!!) a mindenkori albérlőkre, így ha esetleg fizetés nélkül lelépnek, akkor is őrajtuk hajtják be a tartozásokat, bárhová költöznek.


Most pedig ne félj attól, ha esetleg nem volt a kiadás leadózva: ha valaki firtatja még mindig van időd a jövedelemadód bevallásához hozzácsapni.

2009. dec. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló (igaz két éve), azért megnézném, hogy a rendőr milyen jogon intézkedett, és mit hajtott végre...

A bérleti szerződéssel te birtokba adod az ingatlant a bérlő részére. Innentől kezdve a bérlő a birtokos, és bizony megteheti, hogy zárat cserél, és azt is megteheti, hogy nem enged be - természetesen a szerződésben rögzítettek betartása mellett.

Szintén nem igaz, hogy te akkor mész be az ingatlanba amikor akarsz, a látogatásod nem járhat a bérlő zaklatásával (tehát nem mehetsz naponta és nem mehetsz indokolatlanul).

Esetedben egy számodra kedvező rendőri túlkapás esete volt - mert még ha a szerződés rendelkezett is arról, hogy neked kulcsodnak kell lenni, a rendőr akkor is csak végrehajthat, nem ítélhet.

2012. jan. 6. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!