Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miben a legjobb tárolni pár...

Miben a legjobb tárolni pár liter benzint?

Figyelt kérdés
Ha veszünk otthonra 3-4 liter benzint, a motor szerszámoknak. Miben a legjobb tarolni, fém vagy speciális műanyag kaniszterben ?
2014. ápr. 8. 08:07
 1/8 anonim ***** válasza:
egyértelmű, hogy a benzin tárolására gyártott fém vagy műanyag kannában. ezt a műanyagot nem oldja, nem töltődik fel statikusan, elég erős.
2014. ápr. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mi kimosott cólás flakonban tartjuk évek óta a fűnyíró benzinét,
2014. ápr. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
A PET palackokat (kólás, fantás, stb.) oldja a benzin, nem szerencsés abban sokáig tárolni. Vannak kifejezetten erre a célra szánt fém vagy műanyag kannák egész olcsón bármelyik nagyobb bevásárlóközpontban, de barkácsboltokban is biztosan megtalálhatók.
2014. ápr. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
én is egy pet colás palackban tártom ami még be van keverve pár deci, de ami még tiszta benzin 2-3 liter azt eggy műanyag füles vastagabb palackban tartom amiben a permetezőszert veszik. Valyon azt is oldja a benzin ???
2014. ápr. 8. 10:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Én egy üveg demizsonban tartom a benzint. A benzines műanyag kanna a nyári melegben (a tyúkólban, árnyékban) annyira felpuffadt, hogy átöntöttem üvegbe.

Pedig direkt benzines kiskannának árulták, még letekerhető kiöntőcsőr is tartozik hozzá, hogy könnyű legyen kocsiba tölteni. Gondolom a garázs hűvösében kellett volna tartani, de a fűnyíró meg a Robi kapa is a tyúkólban van, így oda tettem melléjük. Nagyon eldeformálódott a melegben...

2014. ápr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ez az oldás egy nagyon lassú folyamat, évek alatt lesz csak látványos változás a palackon. A PET palackot (1-es csoport) biztos, hogy oldja a benzin, tudtommal keverékként is. A flakonokra feltüntetik, hogy melyik műanyag csoportba tartoznak újrahasznosítás szempontjából a szokásos nemzetközi jelöléssel, ami 3 nyíl háromszög alakban elrendezve közepén egy számmal vagy néhány betűvel, ami az anyagára utal. Ha a szám nem 1-es vagy nem PET van odaírva, akkor nem oldja a benzin.
2014. ápr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm 6/6, ezt nem tudtam
2014. ápr. 8. 14:05
 8/8 anonim ***** válasza:

A lakkbenzint is ilyen átlátszó, PET-nek kinéző flakonban árulják. Vagy mégsem PET?

Nálam a keverékek literes PET-ben vannak, egyszerűen, mert sokféléből kell kevés. (A tiszta benzin részben 20 l-es fém, részben 5 l-es kemény műanyag kannában van.)

Kell: 25-ös, 30-as, 40-es, 50-es keverék, és mindez két háztartásba, mert apámnál is használom a gépeimet.

Néhány évet kibírnak a palackok, még soha nem vettem észre hibát, csak azért cserélem időnként, mert elpiszkolódnak.

2014. ápr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!