Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Varrni tudók, hogy kell úgy...

Varrni tudók, hogy kell úgy kiszabni a kabátokat és az ujjukat, illetve hogy kell összevarrni, hogy ne kapjon fel az alja?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy sajnos több varrónőnél is jártam úgy, hogy hordhatatlan kabátokat, kosztümkabátokat varrtak nekem, méghozzá úgy, hogy ha lent volt a két karom tartva, rendbenlévőnek nézett ki a kabát, ám ha mondjuk könyökmagasságig emeltem a kezem, az egész kabát "velement" és ha teljesen felemeltem a karjaimat, akkor a kabát a nyakamba kerül. Nem kényelmes, nem szép, lehetetlen mozogni benne, mi az oka és hogy lehet ezt kikerülni?

2014. ápr. 13. 02:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem értem a problémádat! Mivel a kabát ujja bele van varrva a kabátba, ha felemeled a karod, akkor a kabátot is "felemeled". Ezt a blúzoknál, pólóknál is így működik.
2014. ápr. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem, dehogyis.


A blúzoknál és pólóknál, jobb esetben legalábbis, szabadon emelgetheted a karodat, nem fog kijönni hátul a póló.


A kabátoknál, ha elég "mélyen" - nem tudok rá jobb szót - van bevarrva az ujj, tehát mondjuk, mint egy sztreccses felsőnél, vagy egy trenchcoatnál, akkor emelgetheted a karjaidat, nem lesz a nyakadban az egész kabát.


Próbáld ki, emelgesd a karod néhányszor, ha jó az ujja a rajtad lévő ruhának, akkor nem kell tűrögetned, ha hülyén van varrva, akkor egy teljes emelésnél a hátad közepénél jár a cucc alja.


Ha rosszul van megvarrva, akkor ahogy emeled, kényelmetleniül befeszül, és megemelkedik, utána igazgatni kell. Így érthetőbb?

2014. ápr. 14. 01:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!