Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Olcsó, jó (milyen) klíma...

Olcsó, jó (milyen) klíma panellakásba?

Figyelt kérdés

Tudna esetleg segíteni valaki, aki ért hozzá?

Egy 59 nm -es panelban lakunk a X. emeleten. Nyáron akár 36-38 fok is van a lakásban.

Klímát szeretnénk vásárolni. Milyen szempontokat kell figyelembe venni? Hol kapunk olcsón, megfelelőt stb...

(kb. árak?)

Köszönöm.



2014. ápr. 13. 06:55
 1/4 Daytona válasza:
52%

Szia!

Olcsó és jó klíma nem létezik, csakúgy, mint jó munka, szép öregasszony és zsidó bányász sem. Ami olcsó, az ritkán jó.

Mindenképpen inverteres klímát válassz, anyagilag is jobban jársz (elektromos oldalon) hosszú távon, hatékonyabb és a szomszéd sem fog éjjel csöngetni egy baltával a kezében, mert nem tud aludni a ZS osztályos klíma keltette zajban. A nagyáruházak "akciós" kínálatát felejtsd el, interneten vagy szaküzletben vásárolj. Én a Gree-t javaslom, ha jobban állsz, lehet LG vagy Samsung is, Daikin a panelba luxus. Ne higgy annak, aki szerint egy split lehűti az egész lakást, mert nem fogja! Ha egymás mellett van a két szobád, válassz DualSplit rendszert a helytakarékosság miatt, ha a ház két oldalán vannak, akkor két Mono-t vegyél. A hatékony hűtéshez ilyen körülmények mellett 6.5-7 KW hűtőteljesítményben gondolkozz, ha kevesebbet szereltetsz, soha nem fog leállni, mert nem tud lehűlni a lakás.

Ez anyagilag, szereléssel együtt kb. 200-350 eFt-ot jelent a kasszánál. 200e ha nem hallgatsz rám, 350e ha komolyan gondolod, hogy megoldást akarsz a problémádra. Ez nem kevés, de tudom miről beszélsz, én is panelban lakom és véletlenül ez az egyik szakmám.

2014. ápr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a szakértő válaszodat.

Sajnos, akkor izzadni fogunk még idén nyáron is.

2014. ápr. 13. 21:00
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

Nincs semmi hitel lehetőség,az se baj ha dupláját fizeted vissza de azért a saját kényelmed többet ér szerintem!

Én a helyedbe tuti megcsinálnám,ennyit megérdemel mindenki hogy ne 36 fokban üldögéljen.

Mivel ilyen melegben már csak a klíma képes segíteni,

2014. máj. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Olvashattunk hitelekről, valóban vannak már olcsóbb verziók, amiből megéri klímát venni hitelből, de nem ez a probléma panelnél hanem a szerelés!


Az tévedés, hogy nem létezik olcsó és jó klíma pl. a GREE és a Midea gyárt ilyet. Halk működés A+ és A++ kategóriában is, speciális szűrőkkel és nélkül is. Ezek már mind inverteres hűtő/fűtő klímák. Vannak klímaszerelők és boltok akik adnak kedvezményeket és vannak akciók is, csak utána kell járni, és nem feltétlenül interneten.


Sok ismerősnek és a családban is én segítettem klíma ügyben, és léteznek még igazi szakemberek akik nem lehúzzák az embert és tényleg értenek hozzá! A segítségemmel átlagban 30000-60000 forinttal lett olcsóbb az ár, klímától függően, szakemberrel, garanciával úgy ahogy azt kell, semmilyen hátrány nem keletkezett az olcsóságból, fontos még hogy nem árt a klímát karbantartani és akkor nem lehet baj. Panelnál nehéz a szerelés, főleg ha nem erkélyre kerül. A konzol és a faláttörés a betonvasak miatt problémás. Előfordulhat, hogy a szerelés csak állvánnyal, alpintechnikával, vagy emelőkosaras daruval oldható meg, ami szintén drágítja a felszerelést.

2018. jan. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!