Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Aki városból vidékre költözött...

Aki városból vidékre költözött megbánta? Olyanok érdekelnének akik házból házba, nem lakásból házba, szóval ezek az előnyök nem elég infók:-)

Figyelt kérdés
arra vok kíváncsi hogy bejárás gyerek különórára cipelés, buszozás két autó kell stb... milyen messze mentetek a várostól? nem lett kevesebb barátotok így? nincs idő kimenni stb
2009. dec. 21. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Háát, én nem az ideális válaszoló vagyok, mert én mondjuk fősulira mentem vidékre.


De mivel mindig is Budapesti voltam, így egész más szemmel néztem egy vidéki kis várost.


Ha csak nem valami ici-pici falura akarsz költözni, abban az esetben a gyereknek nem kell bejárnia sehova, hisz lesz a városban általános, meg középsuli, ami egész közel lesz, hisz max fél óra alatt bárhova el lehet érni gyalog, így tud ő egyedül is menni. A bérlet árak olcsóbbak mint otthon (habár én nem vettem, mert mint már írtam, semmi se volt mesze gyalog). Ahol én voltam (Eger) ott az emberek elég zárt közösséget alkotnak, a boltos néni pl egy éven keresztül mindig goromba volt velük, egy év után meg úgy befogadott. De az egriek már a középkorban sem szerették az idegeneket. Tehát nekem fősulis barátaim voltak, de abból rengeteg.

Nagyon szerettem azt a várost, és gyönyörű volt a környéke is. Nem is zavart az általam annyira megszokott városi tömeg, meg zaj hiánya (bár volt előttünk egy forgalmas út, lehet, hogy az kárpótolta :D)

2009. dec. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

huh. én sem az ideális válaszoló vagyok, de ismerőseim példájából sokat láttam.


engem rohadt mód idegesít ez a nagyon menők vagyunk, kiköltözünk a csúnya, büdös Budapestről Érdre, Fótra, Biatorbágyra, Diósdra, stb stb, mert ez milyen jó a gyereknek, h a kertben játszhat.

igen, persze 6 éves koráig nagyon jó neki. aztán ha valami színvonalas oktatási intézményt keresel, akkor nem biztos, h azt megtalálod az agglomerációban, tehát beviszed pestre.

aztán ahogy nő a gyerek, úgy jönnek a különórák, sport, később a haverokkal lógás, bulizás.

a legtöbb fiatal nem babazsúron bulizik, tehát van olyan, h elmegy az utolsó busz, akkor vagy az van, h a szülő hülye, és hagyja magát zsinóron rángatni, és képes hajnal 2kor kocsiba ülni, és elfurikázni a gyerekért a világ másik végébe, vagy a drága gyermek taxin megy haza, ami szintén egy kisebb vagyon.

vagy kuncsorog a barátainál, hog yépp kinél fog aludni...


a szülő szempontjából: vagy felkel hajnalban, h elérje az óránként járó vonatot vagy buszt. vagy ül a dugóban 2 órát, mert a bevezető utak reggelente nagyon tele vannak...


én dél budán laktam külkerületben (majdnem Érd), és sajnos majdnem úgy éreztem magam, mintha valami kis faluban laknék. ritkán jár a busz, 1 óra, amíg bejutok a belvárosba BKVval (ennyi erővel akár Dunaújvárosban is lakhattam volna...)

nem sok barátom vállalkozott rá, h kijön hozzánk egy kis házibulira, mert egy örökkévalóság volt az út...

most, h sokkal beljebb lakok, szinte minden nap itt van nálunk valami ismerős, beszélgetünk, elvagyunk, és egyik sem sopánkodik, h jajj, olyan messze lax :)


nem ajánlom az agglomerációba költözést, hacsak nem őrültök bele a fent felsorolt "élményekbe..."

2009. dec. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

hát tény, hogy az ember 5x meggondolja, hogy elmenjen-e pl. bevásárolni. nekünk csak egy autónk van, azt a férjem használja napközben, nekem marad a gyaloglás vagy a bicigli - amikor bent laktam a VI. ker-ben Budapesten, bármikor leugrottam egy pohár tejfölért vagy egy újságért, ma csak tudatosan, hetente egyszer vásárolunk, kocsival. Épp pár napja szomorodtam el, hogy el szeretnék menni moziba - igenám, 3 dimenziós moziba, ami csak Pesten van, így meg kell szervezni, hogy mikor tudunk bemenni, ami nem egyszerű... amíg ott laktam, mentem a metróval 3 megállót és bármikor el tudtam menni a moziba. Az is tény, hogy senkinek sincs kedve ide kijönni, főleg annak nem, akinek nincs kocsija, így midnig mi megyünk látogatóba...

Az előnye persze a szép kert, a viszonylagos nyugalom, meg hogy itt egy ház fele annyiba kerül, mint ugyanez kerülne Pesten, annyi pénzünk meg nincs. De ha lenne sok pénzem, én biztos, hogy egy budapesti családi házat vennék.

2009. dec. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy én sem vagyok jó példa,mert én Budapesten születtem,és éltem mindig.Igaz panellakásban,de nagyvárosi életem volt.Amikor férjhez mentem,végül is úgy döntöttünk,hogy vidékre megyünk,mert a gyereknek is jobb ha kertes házban nő fel.Budapesttől 70km-re lévő vidéki falucskába költöztünk.(egész pontosan Tápiószentmárton)Csak pár évig éltünk ott,de én soha nem tudtam megszokni a csendet,azt hogy mindenki ismer mindenkit,és mindenki tudott mindenkiről mindent!A pletyka annyira erős volt,hogy teljesen kiakasztott.Kismamaként inkább otthon voltam a picivel,és sokszor úgy éreztem,hogy ez egy büntetés ,és be vagyok zárva a semmi közepén..A telet,havat amúgy sem szerettem,de ott még erősebben kijött,hisz a havat nekem kellett el lapátolnom,nem jött ki ide a hókotrógép..A kényelem ami Pesten megszokott volt,itt már nyoma sem lett.Ha délelőtt valamit elfelejtettem a boltban,akkor várnom kellett másnapig,mert nem tehettem meg azt amit a városban,hogy este csak leszaladok vagy ebbe vagy abba a boltba és megveszem ami kell..Én nagyon nem tudtam megszokni,de adtam egy újabb esélyt vidéknek.Kicsit közelebb költöztünk(Tápiószecső)itt már többen laktak,több lehetőség volt,de nekem ez is vidék volt,és ezt sem bírtam megszokni.Képtelen voltam élni vidéken.Zavart,hogy télen órákat kellett várnom a vonatra a hidegben,zavart ha lekéstem,akkor csak 1 óra múlva jött a másik..Itt is zavart a "mindent tudok rólad" jelenség..Majd vissza mentünk Pestre.

Mivel a férjem vidéki ember volt,így ő a városi élet gyorsaságát,zsúfoltságát nem bírta elviselni,őt meg az zavarta,hogy fogalma se volt ki a szomszédja,hogy este 10-kor még hallja a forgalmat,hogy nem tudott a kertbe kimenni,mert nem volt kert.Sokat vitatkoztunk ez miatt is,így az életünk is másképp alakult ahogy szerettük volna..Sokszor azt mondtam,hogy azok akik Pesten éltek világ életükben,és azt szokták meg,azok soha nem fogják megszokni,élvezni a vidéki életet.A testvéreim az élő példa,hogy ez nem így van..Míg én most is nagy városban élek,addig a többiek vidéken,és nagyon szeretnek ott élni..Szóval most már inkább azt mondom,hogy az aki imádja a várost és ami evvel jár,az nehezen szokja meg a vidéket..

2009. dec. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Szerintem az alapból egy rossz felfogás, hogy költözzünk vidékre mert az jobb a gyereknek. Miért lenne jobb? Mert nincsenek olyan színvonalas iskolák? És pláne nincs annyi lehetősége? Mert bármi baja van ki tudja hol van kórház, mikorra ér ki a mentő, a tűzoltó?


Nem rossz a gyereknek Pesten attól még hogy nem a lila boci adja a tejet.

És mi pl kertes házban élünk Pesten, meg Dunakeszi pl tök közel van, szal lehet kompromisszumokat kötni.

2010. jan. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!