Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van még valaki, aki megbánta,...

Van még valaki, aki megbánta, hogy emeletesből kertesbe költözött?

Figyelt kérdés
Én pár éve költöztem Bp. egyik csendes külkerületéből. Lakótelepen laktam, de volt zöld rész is. Most a vonzáskörzetben lakom. Szeretem a kertet, de néha úgy érzem nem bírok el vele. A környéken ráadásul semmi nincs, csak házak utcák, földút, por, járda sehol. Nagyon ki tud készíteni ez az elszigeteltség, de már beleöltük a pénzt. :( Van még, aki hasonlóan érez?
2011. aug. 31. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Uhh, most megijesztettél, jövőre készülünk megvenni az első kertes családi házunkat, eddig mindig emeletesben laktunk. Kicsit részleteznéd (ês a többiek is), hogy miért, milyen helyzetekben érzed azt, hogy megbántad?
2011. aug. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Én semmi pénzért nem adnám a kertes házunkat emeletesért!

A kerttel nyilván számolni kellett,amikor megvettétek. Mi pl. csak füvet meg tuját ültettünk. Így "csak" nyírni kell meg locsolni! De este fél-egy óra locsolás, meg másfél hetente másfél óra fűnyírás belefér. Nyilván több munka van vele,mint egy panellel, de jóval többet is ér. Minden nyáron, amikor a kertben grillezünk,meg a medencében pancsolunk eszembe jut,hogy de jó,hogy itt lakhatunk!

Én igazából nem érzem magam elszigeteltnek. Semmi nem változott a társadalmi életünk,mert itt lakunk. Sőt, többet jönnek a barátok!

2011. aug. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Én sem adnám el!! Semmi pénzért! Imádom a kertet, a környéket, mindent. 23 évig éltem panelban, majd férjhez mentem, és azóta (2 éve) élünk kertes házban.

Soha nem érzem tehernek a kertet, mert egyrészt a kertészkedés nekem a hobbim, másrészt csak annyi növényt (dísznövényt és haszonnövényt) ültetünk, amit még vígan tudunk gondozni. A kert van érted, nem pedig te a kertedért. Ha úgy érzed, kedves első válaszoló, hogy nem nagyon szívesen kertészkednél, akkor inkább füvesíts. Viszont, ha szeretnél saját termés, akkor is csak annyit ültess, amit kevés időráfordítással tud gondozni. :) A kertes háznál nincs jobb a világon! Csodás érzés, mikor este kiülsz a teraszra, vagy a kertbe, és ott teázol, vagy vacsorázol, s közben gyönyörködhetsz a kertedben, ami bőségesen meghálálja azt a minimális törődést!

2011. aug. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint, nem általános a helyzetem. Az első válaszolónak kifejtem azért.... :) Nálam sajnos az egészség(telenség) szólt közbe, ezért a kert sosem olyan, amilyennek szeretém.

Valószínűleg, ha olyan környékre költözöl, ahol amúgy is jól érzed magad, ismered, akkor nem fogsz csalódni. A hiba nálunk ott van, hogy az anyagi helyzetünk miatt, olyan környékre költöztünk, ahol sok házat építenek még most is, de az infrastruktúra nem fejlődik, ahogy kéne. Talán pont az egészségi állapotom miatt érzem magam elszigeteltnek, mert nem vezethetek és ez egy olyan környék, ahová kell a kocsi, akár csak egy kiló kenyér megvételéhez is.

Itt, ha kinézek az ablakon egy gazos üres részt látok (ahová majd szintén építeni fognak később, talán 5 éven belül) egy földúttal, ahol néha-néha elmegy egy autó.

Talán az a kis élet is hiányzik, hogy a régi lakásból, ha kinéztem, egy parkot láttam, emberek sétáltak, anyukák, gyerekekkel, meg kutyát sétáltattak. Itt meg semmi sincs.

2011. aug. 31. 11:38
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

én tuti megbánnám, szóval nem is ácsingózok a kertes ház felé :)

nekem kell a nyüzsi, h minden közel van. mondjuk szerencsére én is elég zöld részen élek, mégsem a külvárosban. itt sosem lehet unatkozni, és még utazni sem kell sokat :)


megkérdezhetem, h melyik városban élsz? :)

2011. aug. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Én világ életemben kertes házban laktam és nem is tudom elképzelni, hogy panelbe költözzek. A kertet és magát a házat is persze rendben kell tartani és ez nem olyan kényelmes mint a társasház, de valóban klassz dolog nyáron grillezni vagy esténként kiülni a teraszra vagy kertbe a barátokkal beszélgetni.

Egyébként szerintem is igaza van az előttem szólónak: azaz ha befüvesíted és néhány díszcserjét vagy fát leraksz, akkor utána azt már minimális erőfeszítéssel tudod rendben tartani.

Az elszigeteltséggel kapcsoltban pedig azt tudnám javasolni, hogy próbálj meg te is kapcsolatot kiépíteni a szomszédaiddal, mert tapasztalatból tudom, hogy vidéken az emberek elég zárkózottak tudnak lenni, ezért jobb ha te nyitsz feléjük. Én határozottan élvezem, hogy amikor elsétálok a boltba akkor tudok néhány szót váltani az arra járókkal. Szerintem egy városban sokkal elszigeteltebb tud lenni valaki az emberi kapcsolatok hiánya miatt.

Egyébként én azt is megfontolnám a helyedben, hogy beszerzek egy kutyát, mert annál jobb társaság nincs és ő is biztosan élvezné a kertet.

2011. aug. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon sokáig laktam kertes házban most társasban lakom soha nem mennék vissza itt is zöld vesz körül itt is van teraszom igaz nem grillezek de havat sem kell lapátolnom füvet sem kell nyirnom pedig van elég szóval itt jobban szeretek élni és ha lemegyek a piacra minden második emberrel beszélgetek mert ismerjük egymást sokan a kertesben sem ismertem több embert. Ja és 14 évig volt egy kutyám is sajnos elpusztult.
2011. aug. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Nem, én az ellenkezőjét bántam meg, de egyelőre csak erre van pénz.

De neked nem a kertes házzal van bajod. Neked az a bajod, hogy rossz környékre költöztél, mert még nincs ott élet. De ha zajlanak az építkezések, akkor várható, hogy pár éven belül nagyon jó lesz ott lakni.

Ha vannak, akik már ott laknak, velük igyekezz jó viszonyban lenni. Akár egy szomszédsági közös grillezést is csinálhattok, tudod olyan amerikai módra :) most még jó idő van.

A kertet meg gondold át: tényleg csak olyasmiket válassz, amit tudsz gondozni.

Egyébként a szüleimnél például ketté van választva az udvar: az egyik része veteményeskert, ezt pedig egy átláthatatlan sövény választja el az udvartól. Így nem látszik, ha épp nem tudott kimenni kapálni és gazos a kert :)

Az udvarba meg olyasmiket ültessetek, amit nem nagyon kell gondozni. Például gyönyörű, alig igényel törődést és nagyon gyorsan nő a fügefa. A mostani éghajlat miatt isteni fügétek lesz, ha szerencsétek van.

De például egy diófa is jó döntés, az lassabban nő ugyan, viszont még annyi törődést sem igényel, mint a fügefa. Alatta érdemes kis teraszt kialakítani, mert sajnos a fű nem nagyon marad meg a savas levelei miatt.

De a tuják, borostyán, sziklakert is elvan gondozás nélkül. Ha egyszer szépen elrendezed, utána már nagyon szép udvarod lesz, csak a füvet kell lenyírni.

2011. aug. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
40%
Igen, szerintem is a környék jelenti számodra a problémát. Habár, az olyan fura nekem, hogy egy panelban hogyan lehet terasz? :) max erkély.. Nekünk is volt erkélyünk anno, de össze sem hasonlítható a saját kerttel. Ez olyan, mint mikor megtanulsz egy nyelvet, és kitárul előtted a világ. Sokkal több mindenre van lehetőséged egy kertben, mint egy erkélyen.. :) Na de mindegy is. A lényeg, hogy a szomszédokkal tényleg próbálj meg barátkozni. Szerintem meg pont, hogy könnyű vidéken ismerkedni, és összebarátkozni szomszédokkal. Én laktam Pesten, mikor egyetemista voltam, de olyan barátságtalanok voltak a szomszédjaim. Az alap volt, hogy vissza sem köszöntek a lépcsőházban... Szóval, esély sem volt velük beszédbe elegyedni. Pl férjem szülei Pesten élnek, 28 éve abba a panelban, és nem ismerik a szomszédjaikat, max néhányat közülük.. pedig hatalmas a ház, rengeteg családdal.
2011. aug. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%
A kertes ház, főleg falun igenis lehet maga a pokol! Amit te hozol fel panaszként azt nem igazán értem, mert ilyen mindenütt a városon kívül, kivéve a tanyát persze. Inkább addig örülj ameddig ez a legnagyobb gondod. Nekünk a "jószomszédok" okozzák a legnagyobb problémát. Összesen 9 kissebb-nagyobb kutya, libák, kb.20 gyöngytyúk, néhány nimfa papagáj, és a kakasokról még ne is beszéljünk, nyomja az állandó alapzajt. Ettől még a városban is nagyobb a csend néha.
2011. szept. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!