Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mik az elektromos fűtés...

Mik az elektromos fűtés előnyei es hátrányai?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 21. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha áram van, minden van.

Drága.

2014. ápr. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagy hátránya van: az ára, az áramnál bármi mással sokkal olcsóbb fűteni.
2014. ápr. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Előnye az egyszerű kivitelezés az óhajaid szerint és tisztaság. Hátrányait már meírták.
2014. ápr. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyetlen hátránya az, hogy drága, ellenben ez az egy energia, amit megtermelhetsz magadnak.
2014. ápr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy a házat most tervezed, vagy már készen van kéményestől, és fűtési rendszerestől.

Ha az én házam nem lenne készen, biztosan kémény helyett napelem lenne a tervben a háztetőn...

Aztán már megint befektető-kedv és "tehetség" kérdése, hogy egy-az egyben elfűteném, vagy hőszivattyúval fűtenék...

2014. ápr. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vettem a házat, hogy hőtárolós kályha van benne, sőt villanybojler is, mindkettő éjszakai árammal működik. A ház 56 m2, tetőteres és kifűti. Minden villannyal megy, ezzel együtt 14-18 ezer a havi számla. De feleslegesen nem használom, nem kapcsolom a legnagyobbra sem.
2014. ápr. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ami a fát illeti, 10 mázsa aprított akác szállítással együtt 30 ezer ft volt egy hónapra! Szigeteletlen, régi, rossz ablakú családi házban. Azért ez minden, csak nem olcsó!
2014. ápr. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
Na ja, napelem! A beszerelése egy vagyonba kerül, aztán ha zárlatos, porig éghet az új ház is. Kell a kutyának.
2014. ápr. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előny: kényelmes és tiszta, plusz megtermelhető, kérdés, megéri-e jelenleg. Mi később mindenképpen akarunk napelemeket (s lehetőleg szélerőművet is :D), nem bízunk abban, hogy mindig olyan egyszerű lesz áramhoz jutni, mint most, márpedig nekünk még a víz is árammal jön.

Hátránya az ára, de ha elég jól szigetelt a ház, az se vészes. Az én házam kb. 80 nm-es, tetőteres, 14 ezer a villany átalány villanyfűtés, villanybojler, 2 sokat használt számítógép és villannyal főzés mellett (persze van vezérelt áram, az kell :)). Nem vagyunk fázósak, de azért a szobákban szeretjük a 19 fokot, az alsó szinten lehet picit hűvösebb.

Régen cserépkályha volt a szigeteletlen és a jelenleginél kisebb nyaralóban, kissé alulméretezett, úgyhogy fáztunk s folyton tüzelnünk kellett és hamuzni a konyha közepén. Mindenki megrökönyödésére boldogan lebontattuk a kályhát és kivágtuk a kéményt. Azóta boldogok vagyunk az egészen sima villanyfűtésünkkel. Ennél a háznál a flancos megoldások sose térülnének meg, túl kicsi a fűtésköltség.

2014. ápr. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én hőtárolós kályhával fűtök már legalább 10 éve, előtte 70 ezres számláim voltak gázkonvektorral a 3 szobás házra. Az tárolós kályha éjszakai áramra van kötve, a ház nem szigetel valami jól, 21 fok van, de 30 ezer forintnál soha nem fizetek többet villanyra, s ebben minden benne van. Soha többet nem állnék vissza gázra.
2016. ápr. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!