Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Házi folyékony mosószer?

Házi folyékony mosószer?

Figyelt kérdés

5dkg Vanish mosószappanból, és 3 liter vízből csináltam házi folyékony mosószert.Úgy tudom ez a legalapabb recept.

2 problémám is van!

1: Visszakocsonyásodik a folyadék.Ez normális?Elrontottam valamit?

2: Még csak 2 adagot mostam vele, de tiszta szappanlerakódásos a dob.Látom, mert felül töltős a mosógépem.Mit rakjak bele, hogy nem legyen ilyen?Nem szeretném ha tönkremenne a mosógépem.. :/


Vagy főzzek újat más mosószappanból?Pl Caolából?Az jobb?A Vanish szappannal van a baj?Vagy keressek új receptet?Egy csomó van fent neten.

Kinek mi vált be?


Köszönöm


2014. máj. 3. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
A főzés után hagytad állni egy napot és utána botmixelted is? Mentes ásványvízzel csináltad? Mert a sima csapvíz nem jó.
2014. máj. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

hány fokon mostál vele? 30-on nem igazán oldódik jól a szappan. a befolyó hideg víz ki is csapja.a szappan összetétel sem biztos, hogy jó. a sok szappan beletapad a ruhákba és a törölk. kevésbé lesz nedvszívó. inkább keress más receptet.

a házi mosószappan állati zsiradékból készül.

2014. máj. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oké.Köszönöm.Igen hagytam állni 1 napot, minden szabályt betartottam.40 fokon mostam vele..hát nem tudom. :/ lehet nézek másik receptet.
2014. máj. 3. 10:27
 4/5 Jázmin7637 válasza:
100%

Szia!


Nekem így vált be a mosógél:

150g vanish szappant lereszeltem,felolvasztottam annyi vízben,amennyi elfedi (persze a gázon,közepes lángon)miután felolvadt 2 liter vízzel felöntöttem.

Aztán hozzá raktam 500g mosószódát. Közben folyamatosan kevergettem.Kicsit habos lesz..:-) Aztán mikor ez meg volt,akkor még hozzá öntöttem 6 liter vizet.Felkevertem,elzártam a gázt,hagytam állni néhány órát.Néha-néha megkevergettem,hogy ne nagyon álljon össze.

Kapsz egy géles állagú folyékony mosószert.Később be fog sűrűsödni,szóval mindenképpen kavargatni meg rázogatni kell minden mosás előtt.Viszont 8 liter mosógélem van kb 600 forintból és nagyon hatékony.Mióta ezt csinálom,eszemben sincs más mosógélt venni.Ezzel a 8 literrel hónapokig tudok mosni.És kb másfél-2 deci mennyiségű gélt használok a mosásonként. Sok sikert,ha kérdésed van szívesen segítek :-)

2014. dec. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Jàzmin!

Mekkora edény szükséges az elkészítéséhez, s ezt az edényt csak erre a célra hasznàlod?A mosószert miben tàrolod?

Köszi a segítséged.

2015. júl. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!