Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van olyan mosópor vagy folyéko...

Van olyan mosópor vagy folyékony mosószer, amely környezetkímélő vagy legalábbis kevésbé káros a környezetre, mint társai és hatékonyan tisztít? Amennyiben igen, írnátok márkákat?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 6. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:
bionur
2014. ápr. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sokan mosószódával mosnak.
2014. ápr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

mosódió+mosószóda


még olcsóbb is, és tiszta, semleges illata van a ruháknak.

2014. ápr. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.


Sok éve mosószódával mosok és most azt fontolgatom, hogy azt lecserélem.

Elvileg a mosószóda környezetbarátabb, mint a mosóporok, ezért is használom már nagyon régóta azt, de szerintem fehérekhez nem jó, szürkülnek a fehérek. Nekem pedig nagyon sok fehér ruhám és lakástextilem van.

Tudom, hogy fehérítéshez ott van a nátrium-perkarbonát, azt is használom évek óta.

Nagyon sokat olvastam utána a neten és itt a gyékán is kérdeztem már sokszor, hogy pontosan hogyan kell ezeket használni, hogy maximális hatást érjek el, de mindig ellentmondó válaszokat kaptam, így nem lettem okosabb.

Kitartottam eddig a mosószóda és a nátrium-perkarbonát mellett, de a ruháim között sok teljesen új van, amelyek pár mosás után, ahogy kinéznek...


Mit csináljak?

Tudtok segíteni?

Szeretnék környezetkímélő megoldást találni, de azt is akarom, hogy a fehér ruhák fehérek maradjanak. Ez megoldható valamilyen módszerrel?


Köszi, ha írtok!

2014. ápr. 7. 09:15
 5/10 anonim ***** válasza:

A fehérítéshez én szódabikarbonát teszek egy vödör vízbe, és abba áztatom a ruhákat egy rövid ideig. (habár olyan is van, hogy este beteszem a vödörbe és reggel kiszedem, de van, hogy csak beteszem a színeseket a mosógépbe, az alatt áztatom a fehéreket és utána követkzenek a fehérek)


A fehérítősó és a marhaepeszappan párost, a foltra használom. Konkrétan bekenem a foltot, majd szórók rá a porból és összedörzsölöm az anyagot. Ha a fehérítősóval mosok,vagyis ezt szóróm a mosószeres fakkba, akkor nem lesz olyan fehér a ruha, mint a szódabikarbónától.

A mosószódát pedig önmagában csak akkor használom, ha nem annyira szennyezett a ruha. Ha erősebben szennyezett, akkor a dobba szóróm a mosószódát a mosószeres fakk-ba pedig frosh mosószert. Nekem kisgyerek mellett beválltak, de kellett idő, meg egy pár ruha is odaveszett, mire kitapsztaltam a csínját-bínját.

Ugyanis nagyon sokáig nem próbáltam a marhaepe szappant, csak simán a fehérítővel tisztítottam a foltokat, úgy pedig szinte semmit nem ért.

Próbálkoztam mosódióval is, ezzel kapcsolatban nekem semleges a tapasztalatom. Nekem szinte "mindegy" volt, hogy tettem-e a dobba vagy csak a mosószódát használtam, nem volt különbség, és az erősebben szennyezett ruhákból ugyanúgy nem hozta ki a koszt, mintha a mosószódát önmagában használtam volna.

Öblítésre viszont nekem nagyon bevált az, hogy 12 csepp aromax illoólajat csöpögtetek az öblítős fakkba, nekem spe. a levendula az igazi. Ha mindezt napon szárítom meg, annyira nagyon jó, lesz az illatuk. Imádom! :-) Ja és ecetet is szoktam cseppenteni, azt pedig a fehérítős fakkba. Az én úgy látom,hogy tiszták a ruháink.

2014. ápr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Mosószappanból ásványvízzel lehet főzni mosófolyadékot. Én egy mosószappant 4 felé vágok, azt hiszem 100 g lesz így egy kocka. Egy ilyen kockát lereszelek nagy lyukú reszelőn és 6 l ásványvízzel (legolcsóbb, szénsavmentes) lassú tűzön összefőzöm. Csak simán felolvad. Leviszem a pincébe egy fél napra, amíg kihűl. Ekkor egy sűrű kocsonya, botmixerrel összeturmixolom és viszatöltöm az üvegekbe. Ez a 6 l mosófolyadék nekem negyed évig elég, tehát egy mosószappan 1 évig. Összesen 1600 Ft ez így 1 évre és a környezetet is kíméli. Mosásonként a minimum jelig szoktam önteni belőle+2 evőkanál mosószóda. Nem volt még gond, foltok is kijönnek és nekem semmi nem szürkébb. Mondjuk én ha valami foltos lesz, akkor marhaepe szappannal egyből kidörgölöm. 3 éves kislányom van, kb. 3 adag mosás van egy héten.:-)
2014. ápr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
És azt is nagyon szeretem, hogy nincs illata a ruháknak, útálom az erős illatokat!
2014. ápr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ötleteket és a részletes leírásokat.


A szódabikarbónás fehérítést már próbáltam, de most, hogy írtad, újra fogom tesztelni és nagyon bízom abban, hogy be fog válni.


Az öblítő "helyett" az ecetet és az illóolajat is próbáltam, bár nekem nem hiányzik az öblítő. (A ruháim nagy része természetes alapanyagú és nem kell aggódom az elektrosztatikusság miatt.)

Az öblítők tömény illatát én sem kedvelem, de az egyszerű tiszta, mosott ruha illatot igen.


Foltokkal nincs gond, nem igazán "foltozunk", de ha ritkán előfordult, akkor azt kihozta a mosószappan + mosószóda kombináció.


Csak az elszürkülés a probléma. Kipróbálom akkor szódás áztatást.


Kedves 5. hozzászóló! Azt még megírnád, hogy áztatáshoz mennyi vízhez mennyi szódabikarbónát adagoljak?

Köszi!


Azt még mindig nem értem, hogy az én ruháim miért lettek szürkések. (Nem úgy kell érteni, hogy nagyon szürke, de azért nem az a vakító fehér.)


Köszönöm mindenkinek a segítségét!

2014. ápr. 7. 17:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát igazából sosem mértem, hogy mennyi szódabikarbónát teszek bele. A vödröm az a sparos narancsos vödör és simán rászórom, érzésre. Kb. fél maréknyi a mennyiség.
2014. ápr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jó! Köszönöm! :-)

(Azt hittem, hogy több szódabikarbóna kell majd bele.)

2014. ápr. 7. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!