Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miskolcnak vagy Debrecennek...

Miskolcnak vagy Debrecennek nagyobb a belterülete?

Figyelt kérdés
Én most nem a közigazgatásra gondoltam mert ott Debrecen összevásárolt minden területet. Hanem magát a várost. szerintem Miskolcnak nagyobb de nem vagyok benne biztos.
2014. máj. 4. 03:23
 1/3 anonim ***** válasza:
9%

80-as években nekünk azt tanították, hogy Miskolc népessége a 2. ,Debrecené a 3. Ez a méretre nem konkrét válasz, és nem is friss adat, de szerintem egyenesen arányos volt a népsűrűséggel.


Google Maps-al méregetni is lehet, de nem érzem magaménak a feladatot.

2014. máj. 4. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jelenleg Miskolc népessége a negyedik Pest, Debrecen és Szeged után.

Területre - jelenleg - Pest Hódmezővásárhely Debrecen a rangsor.

1963-ig viszont Debrecen területre kétszer akkora volt mint Budapesté.

A nyolcvanas évekig Miskolc volt a második legnépesebb város, de elvándoroltak kb. 60 ezren!

Debrecen (Bp után) - egyedül - kétszázezren felüli (jelenleg).

A városokat közigazgatási területeikkel, állandó lakossággal "mérik" a többi mind csak szubjektivitás!

(érdekesség: Debrecen közigazgatási határa (1963 előtt) kelet felé 36 kilométer, nyugat felé 62 kilométer volt!!!)

2016. júl. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pont, hogy nem.


Elvben bármit lehet, de az senkit nem érdekel, mivel egy város (nekem senki ne akarja a hülyeségét bizonygatni!) addig tart, amíg vannak ott épületek. (Vagy legalább egyetlen [legtávolabbi] hely, ahová még érdemes ellátogatni.) Pont.


Ennyi erővel lehetne Japán-Magyar határ is, miközben (nem csak elvi, hanem legfőképpen fizikai) lehetetlenség, mivel nem csak egy elképesztően hosszú kontinens van közöttünk, de még egy irgalmatlan (és főleg mély) víztömeg is.


Teoretikusan a kutyát nem érdekli, hogy a Falkland-szigetek Britannia (tengerentúli!) része, ha Britanniából a szigetek felé kitéve a lábadat, ha nem tudsz úszni, már az első néhány méteren meghalsz.


12.700 km!!! Tízen-kétezer-hétszáz(!) kilométer halálos és átúszhatatlan szó szerint SENKIFÖLDJE van a két szigetcsoport között! Teljesen mindegy tehát, hogy a hatalmat (aktuálisan) elvben éppen ki gyakorolja, ha fizikálisan semmi köze egymáshoz két (sokszor két különböző) dolognak.


Ugyanez igaz a városok körüli vidékre. Kutyát nem érdekli, hogy csupán holmi "elviekben" meddig terjed ki egy egyedül csak teoretikusan létező fogalom ("közigazgatási határ"), mikor a VALÓSÁG AZ, hogy sokszor az utolsó épületek (és a VÁROS VÉGÉT JELZŐ TÁBLA!) után kilométerekig csak fák és bokrok vannak. Üres, lakatlan területek. Szemmel is jól láthatóan nem város, nem falu.

2022. jan. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!