Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz, ha apró...

Szerintetek gáz, ha apró szobrok vannak egy díszkertben?

Figyelt kérdés

Nem tudom giccsnek számít-e. Nem kerti törpére gondolok, hanem ilyesmire:


[link]


[link]


Nekem nagyon tetszene egy kis tündérvilág, de nem szeretném ha giccsesnek tartanának. Nem vagyok amúgy egy nagy nipp gyűjtő.

A szobrokat én készíteném, persze nem lennének ilyen gyönyörűek, de azért csúnyák se (grafikus vagyok, rokonom pedig szobrász és együtt csinálnánk őket :))


Tehát a kérdés összefoglalva: Gondolnátok bármi rosszat erről, ha egy vendégségben ilyet látnátok? Giccsesnek tartanátok?


2014. máj. 4. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nagy a díszkert, akkor egy-két szobor elfér benne. De nem ilyen angyalkák, mert ezek nagyon giccsesek. Kisebb kertben semmilyen szobor nem jó.
2014. máj. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyban függ a környezetétől és a kert méretétől, egy kicsit talán giccses, de szerintem lehet ez jó is. Ha az egész miliő megfog, én nem ítélném el; de azt a változatot is el tudom képzelni hogy nagyon gázul nézzen ki.
2014. máj. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tavi tündér, nem angyal, de értelek titeket :)


A kert viszont kicsi... lehet elvetem.

(sziklacsobogó "partjára" gondoltam)

2014. máj. 4. 15:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Összhatásban ne legyen giccses. Tehát, ha a szobrok kicsit azok, akkor a többi ne legyen annyira az. Egyensúly, semmi több. Amúgy ezek a szobrok gyönyörűek szerintem.
2014. máj. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

El tudom képzelni ízlésesen is. A lényeg a kert hangulatán, a szobrok minőségén mennyiségén és nagyságán is múlik. Pl. az ilyen félméter-méteres betonszobroktól a világból is kifutok, de egy zegzugos kertecskében el tudok képzelni a tó partján vagy a fa alatt egy ilyet.


Pl. így idétlen, igénytelen:

[link]

De itt valahol az út szélén még aranyos is lehet:

[link]


Szóval ami engem illet, én az ilyen beállított kész kertitörpe/tündér/angyalkafalvakat vagy a marha nagy szobrokat giccsesnek találom, illetve ha egy 600m2-es kertben élből 15 is van belőlük. De ha aprók és megfelelően vannak elhelyezve, illeszkednek a kert stílusába, akkor bájos.

2014. máj. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem akarok kis falvacskát, vagy életképet.


Csak itt ott eldugni egy apró tündért :) Virágok közé, kerti tó mellé.

2014. máj. 4. 16:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik :)
2014. máj. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha el vannak dugva, akkor szerintem jó lesz, az kimondottan bájos lehet hogy ha eléggé figyel valaki, akkor "talál" egyet, nincs az arcába tolva.
2014. máj. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!