Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A középkorban nem fáztak...

A középkorban nem fáztak azokban a hatalmas kőből készült várakban?

Figyelt kérdés

Du láttam egy filmet, vár, hatalmas termek...

megfagynék. 10 emeletes földszintjén lakom, van fűtés,de fázom. Abban a várban én biztosan megfagytam volna.


2009. dec. 27. 18:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
van olyan, hogy tűz... egy nagy tűzrakás hatásosabb, mint a te 10 emeletesed fűtése.
2009. dec. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért volt nekik kályhájuk, de valószínűleg nem csináltak vele 22 fokot. Azt hiszem, én is fáztam volna ott...
2009. dec. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Hát nyilván nem egy szál pólóban üldögéltek otthon mint én. Gondolom bazi nagy kandallókkal fűtöttek.


Amidala

2009. dec. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt ugye fűtöttek, másrészt pedig sokkal több ruhát viseltek az emberek. Amit fölül látsz rajtuk, az messze nem az összes, akkoriban még sokkal rétegesebben öltöztek, pont ezért. Amúgy hozzáteszem, hogy ha megnézel egy 50-60-70-es évekbeli filmet, ott sem egy szál semmiben vannak otthon az emberek. Akkor még mindenki viselt trikót, kombinét a ruhája alatt, télen kardigánt, nem csináltak banánérlelő meleget a lakásba. Engem ez igazából zavar, mert bemegyek egy hivatalba, és olyan meleg van (az én pénzemen!), mint az állat, mintha pulóverben nem lehetne dolgozni, ahogy régen is tették.
2009. dec. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnézed, akkor elég sok és vastag ruhaféle volt rajtuk (ami ugyan nem volt szép, de meleg), meg azért ettek is rendesen (zsiros ételeket sok-sok kenyérrel) meg igyekeztek a tüz körül ücsörögni. Viszont nem az egész várat lakták, csak égy nagyobb helységet, a hálót meg egyáltalán nem fütötték - többek közt ezért is voltak körbe ágyfüggönyök, meg baldahin.
2009. dec. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
fáztak. nem is kicsit.
2009. dec. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

vicces, de azért tartottak kis pincsikutyákat, meg hasonlókat, hogy azokkal aludjanak éjszaka. ők voltak az ágymelegítők :)

persze, hogy volt kandalló, de egy ilyen hatalmas kastélyt akkor sem lehet kifűteni vele...

2009. dec. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy várkastélyban csak a lakószobákat fűtötték,illetve ha megnézel egy filmet erről a korról,mindig az van ,hogy ha valaki érkezik,gyorsan sietnek befűteni a vendég szobájának kandallóját.Régen nagyon vastag szövetből,bársonyból,prémekből voltak a ruhák,amelyek nem csak az erkölcsi norma miatt voltak nem mélyen dekoltáltak.
2009. dec. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak rétegesen öltöztek.Az ágyat is "melegítették" melegre ízzított kövekkel.Sőt még a multszázad közepéig nálunk is divat volt,hogy a sütőben téglát melegítettek,rongyba csavarva betették az ágyba,hogy a hideg szobában lefekvéskor meleg legyen az ágy.Vagy melegvizes palackot tettek az ágyba.De régi filmekben is lehetett látni,hogy a szobalány egy meleg vasserepnyővel vasalja a lepedőt.
2009. dec. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és eszembe jutott, hogy hólósapkát is hordtak régen :)
2009. dec. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!