Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nincs itthon vízkőoldó, pedig...

Nincs itthon vízkőoldó, pedig szeretnék nekilátni a fürdőszobai csempéknek, házilag hogy lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Van itthon, hypo, só, citrom, citromlé, szénsavas ásványvíz, mosogatószer, ecet
2014. máj. 15. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Simán ecettel. Vigyázz ne lélegezz belőle be sokat !

Legjobb vízkőoldó.

2014. máj. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Ecet! :) Kicsit büdi, de olyan szépen fog minden csillogni, hogy csak na!
2014. máj. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 gyula1971 válasza:
Sósavat higítva, de gumikesztyűben.
2014. máj. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Dehogy sósav!!!! Tök fölösleges. Az ecet jobb is és nem is annyira ártalmas. Rákened, kicsit hagyod állni, áttörlöd, és tökéletes lesz.
2014. máj. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérdés kiírás helyett akár le is ugorhattál volna vízkőoldót venni, nem?
2014. máj. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A citromlé is jó, legfeljebb kicsit hagyni kell a csempén és vízzel le kell törölni utána. Sósav mellőzendő, mert a fugákban szörnyűséget tud művelni.
2014. máj. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Igen, sok mindent lehetne venni, de mondjuk ezek olcsóbbak.

Végül is, mindent lehet így felfogni, eltört valami, meg ne próbáljuk megjavítani, inkább vegyünk egy másikat stb stb..

ÉN nem költök annyit, inkább próbálok abból takarékoskodni, és felhasználni azt ami van itthon!

2014. máj. 15. 13:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Az ecet az ász vízkőoldásban. Tavaly óta gyomirtásra is ezt használom. Ha ráspriccelem a gyomokra két napom belül gyökerestől elpusztítja őket , és még csak nem is kell félni hogy mérget permeteztem az udvarban. Vízkőoldásra csakis ecet. Bár nagyon büdi.
2014. máj. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Több kérdést kaptam az ecetes gyomirtásról. Én a boltban vásárolt ecetet hígítás nélkül spriccelős flakonba töltöttem és a járdák közti gyomok leveleire permeteztem. Kicsit gyorsabban is hat mint boltban kapható gyomirtók. Nem saját találmány. Tavaly olvastam róla a neten és valóban bevált. Az utcában élő idősebbek is kipróbálták a kertben és nekik is bevált. Bár ők járda gyomtalanítására még ötletesebb módszert használnak: A megfőtt tészta forró vizét öntik a járda közti gyomokra. :-)
2014. máj. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!