Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Azt szeretnem kerdezni, hogy...

Hajnal Orban kérdése:

Azt szeretnem kerdezni, hogy milyen megelhetesi lehetosegek vannak Magyarorszagon? Melyik varosba erdemes koltozni? Mennyi kb a lakber egy csaladi haznak? Mennyibe kerul kb a rezsi, milyen munkalehetosegek vannak? Milyen a tanitasi rendszer?

Figyelt kérdés
Mi egy harom tagu csalad vagyunk, Erdelyi szarmazasuak, az utobbi evben Norvegiaban elunk,de mivel nem szeretjuk az itteni eletmodot, arra gondoltunk, hogy Magyarorszagra koltozzunk. A ferjem tapasztalt kamionsofor, en az adminisztracios szektorban dolgoztam, fiunk 12 eves.

2014. máj. 25. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
21%

Állás itt sincs több, legfeljebb többet fizetnek.

Ahogy hallottam az árak nagyjából ugyanazok.


Az oktatást most verik szét, nagyon figyelj oda hogy a gyereked pap közelébe (vallási iskola, hittanóra) ne kerüljön, vagy semmit nem fog érni a papírja.


Óvatosságra int továbbá hogy egy bizonyos parlamenti prt, ami Jobbik életre törekszik, komolyan idegengyűlölő, az elmúlt 4-5 évben megnőtt a külföldi/külföldi származásúak veszélyztetettsége, csökkent a közbiztonságuk.

2014. máj. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Munkalehetőség ügyben ne legyenek hiú ábrándjaid. Állandóan keresnek ugyan kamionsofőröket, de - éhbérért. Adminisztrációs területen munkaerő-túlkínálat van. A kérdésedre, hogy melyik városba érdemes költözni, nagyon egyszerű a válasz: oda, ahol munkát lehet kapni. De ezt még mi, az itt élők sem tudjuk, hol találunk biztosan munkát. Aki hajlandó költözni, az előbb munkát keres és ha már stabilnak érzi a munkahelyét, akkor költözik utána a család. De ezt te Norvégiából nem tudod megtenni. 3 főre alkalmas családi ház bérleti díja kisebb városban 60-100.000 Ft között változik, a ház minőségétől függően. Csak akkor vágj bele, ha tudsz annyi induló tőkét hozni, amiből néhány hónapig fenn tudjátok magatokat tartani, mert nem könnyű olyan munkát találni, amiből meg is tudtok élni.
2014. máj. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszaitokat, semmikeppen sem indulunk el Norvegiabol, addig amig egy bizonyos toket nem tudunk biztositani az elso par honapra, addig ameddig elhelyezkedunk es munkat talalunk. Az iskola sem lessz vallasos, ugyanis mar volt efajta tapasztalatunk es nem volt igazan pozitiv eredmenyu. A munkahelyet is megprobaljuk elore kikeresni es bejelentkezni internetten keresztul. A nagy elonyunk Norvegiaval szemben az, hogy nem kell egy uj nyelvet megtanulni hanerm hasznalhatjuk az anyanyelvunket. Tovabbra is velemenyeket varok ha van meg valaki aki hozzaszolna, koszonom.
2014. máj. 25. 18:49
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak lehet "át a Dunán"! Itt Kelet-Magyarországon semmi sincs(még remény se)

Első:Ügyes vagy(???),hogy egy kérdésre adott válaszba is politikát viszel-talán éppen az ilyenek miatt termelte ki magából a társadalmunk(mert mint látjuk,igény az van rá)a szélsőséges párto(ka)t.

2014. máj. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Az 1 - es válaszoló ökör, a határon túliaknak természetesen semmitől nem kell tartaniuk, legkevésbé a Jobbiktól.


Egyet nem értek viszont. Tapasztalt kamionsofőr és Norvégiában nem érvényesül? Én hat évig svéd cégnek dolgoztam, tudom jól, hogy aki beszéli az angolt - Skandináviában gyakorlatilag második nyelv - vagy megérteti magát a helyi nyelven, az válogathat a jól fizető állások között. Ezt lecserélni magyarországira? Különös.


Jó, tudom én, "tilalomországok" ezek, de pénz van. Itthon - otthon, én sem magyar cégnek dolgozom - nincs pénz.

2014. máj. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kb. eggy eve tartozkodunk Norvegiaban de csak egy honapja sikerult allast talalni a ferjemnek a szakmajaban, pedig van tapasztalata boven, es angiolul kitunoen beszel. Ennek az oka az amit sokan nem tudnak Norvegiarol, vagyis az, hogy ha nem beszeled a Norveg nyelvet, nem alkalmaznak sehol. Egyszeruen elutasitanak. Hihetetlen de igaz, az angol nyelv nem eleg es ok sem szivesen beszelik. A fizetes nagyon jo, de az arak nagyon nagyok, a lakber ugyanugy es az ado kb 35% -a a jovedelmednek!!! Azonkivul nem szeretjuk itt mert az emberek zarkozottak, hidegek es rutinszeruek, sznobok es nem tudsz barati kort epiteni. Az eggyetlen ami kituno az az iskola, a fiunk nagyon szereti. Meg nem vagyunk biztosak ha Magyarorszag lessz a kovetkezo probalkozasunk, foleg a valaszaitokat olvasva, meg gondolkozunk rajta.
2014. máj. 30. 08:10
 7/7 anonim ***** válasza:

" es az ado kb 35% -a

a jovedelmednek"


Magyarorszagon is ennyi. Legalabbis brutto 100 forintbol kb 35 forint az az államhoz megy ado, jarulek néven.

2015. júl. 9. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!