Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panelban lakunk a 3. emeleten....

Panelban lakunk a 3. emeleten. Zárt ablakok mellet nem lehet megmaradni ilyen melegben. Viszont ha nyitva van az ablak esténként rengeteg nagy, fekete bogár repül be a lakásba. Ez csak a mi lakásunkban van így?

Figyelt kérdés
Már évek óta szenvedünk júliusban és agusztusban ezektől a bogaraktól. Ha aludni akarunk, cörögnek-zörögnek, zümmögnek a fejünk felett, mászkálnak rajtunk... egyszerűen kiborítanak. Hajnalban felkelek a neszelésükre, vadászom őket és nem bírok visszaaludni, mert féle, hogy nem végeztem middel és rámmásznak. Már zárjuk az összes ablakot, de olyan így, mint a szaunában. Egyszerűen nem hiszem el, hogy csak mi szenvedünk ettől. Az első emeleten nincs semmi gond, és másoktól sem hallottam még a házban a bogarakról.
2008. júl. 29. 23:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
rakjatok fel szunyoghálót
2008. júl. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a szúnyogháló, mint alternatíva megoldható nálatok? Ha olyan ablakaitok vannak, amire nem lehet felszerelni szúnyoghálót, talán segít az, ha elfüggönyözitek az egész lakást, így a bogarak nem tudnak a fényre jönni (merthogy általában az vonzza őket). Vagy egész egyszerűen bedughattok egy konnektorba csatlakoztatható elektromos rovarriasztót, nálunk ez jött be eddig a legjobban (mi is harmadikon lakunk, igaz, mi téglaházban, de egyáltalán nem jobb ez sem).
2008. júl. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Redőnyünk van, ha az teljesen le van húzva, akkor is bejönnek a réseken. Estére be is dugom akkor a rovarírtót, de nem tudom ,hogy ilyen nagyobb bogarakat is távoltart-e. Azért egy próbát megér!
2008. júl. 30. 00:05
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
5.-emeleti panelban laktam,és volt szúnyogháló az ablakokon.Vagyis megoldható a felszerelése.Vékony keretre volt ráfeszítve.Szerintem ez a legjobb és legolcsóbb megoldás.
2008. júl. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mikor nálam nem lehetett megoldani a szúnyoghálót, azt csináltam, hogy egy organzafüggyöny darabból nyírtam megfelelő méretűt, és felrajzszögeltem az ablakrámára.
2008. júl. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szerintem is a szúnyogháló a legjobb és talán egyetlen megoldás. Zavartalanul nyitva lehet az ajtó és felkapcsolva lehet a villany. Nálunk nagyon bevált a tetőtéri szobában. A redőnytokra szereltettük fel, lehúzható, mint egy redőny, így télen akár nem is muszáj lehúzva tartani.

De olcsóbb megoldásnak a tépőzáras szúnyogháló is jó, sokat keresi. Azt méretre lehet vágni és tényleg nem drága.

2008. júl. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Vagyis sokan keresik. Elnézést az elírás miatt.
2008. júl. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

Amint azt láthatod is, éjjel 3 óra van. miért ülök a gépnél? mert nem bírok aludni a bogarak miatt!!!!!!!!!!!! kiborítanak. feketék. különböző méretűek. az előbb mászott egy végig a férjemen! először megijedtem, azt hittem csótányok, de megnéztem a neten. nem az. mi a 10.

emeleten lakunk. attól félek az ágyunk alatt fészkelnek. oda nem látok be. de nagyon remélem, hogy csak berepülnek, mert akkor holnap első dolgom lesz a szúnyogháló.

2008. júl. 31. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nézz körül a barkácsáruházakban rovarriasztó égők után! Ezeknek sárga fényük van és ezt a repülő rovarok nem érzékelik, úgyhogy nem fognak berepülni hozzád. Nekem nagyon bevált. Persze ezek nem energiatakarékosak, de valamit valamiért. Ezek mellett nyitva tarthatod az ablakot. Ha működtetsz ventillátort, még rásegíthetsz azzal, hogy az ablak felé fordítod, hogy arrafelé fújja a levegőt - kicsit ez is használ. (Egyébként pechedre a 3.emelet általában épp az utcai lámpák magasságában van, ezek pedig vonzzák a rovarokat).
2008. júl. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Szia!

Pont tegnap olvastam róla az újságban, kép is volt róluk. Ilyenkor aratás idején nagyon sok van belőlük, sokan összetévesztik a csótánnyal, de ez gabonafutrinka.A zsenge gabona szemet eszik meg. Ilyenkor aratás idején nagyon sok van belőlük, városokban is mindenütt és persze a lakásokban,(nálunk is)! Emberre ártalmatlan! Csak idegesítő szerintem is nagyon! A lakásban, pár óra alatt elpusztul azt írták. Szerintem is a szúnyogháló, aztán lehet nyugodtan aludni! :)Remélem azóta megoldódott a problémád!

Üdv: Zsani

2008. aug. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!