Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha nagyon...

Mit lehet tenni, ha nagyon vasas rozsda színű a kútvíz?

Figyelt kérdés

Általában tiszta, de ha elapad, akkor zavaros barna lessz. Mit lehet tenni elapadás ellen?

Fúrt kútról van szó.


2014. jún. 8. 23:38
 1/8 kata kata ***** válasza:
Csinálj egy "iszapolót"és az évek alatt feltöltődött homok,sóder stb. kiszeded vele a csöved aljáig.Egy jó pár évig megint jó lesz.Én ilyent csináltam,egy gumi lemezt raktam a végére elzárónak. [link]
2014. jún. 9. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet. Hogy működil ez, mi kell hozzá? 30m-en is megy?
2014. jún. 9. 07:38
 3/8 kata kata ***** válasza:
Nekem csak 12 méteren van szerencsére.Innen még "könnyű"felhúzni viszonylag.Harmincról már kézi erővel, hát nem vállalkoznék rá.:( Valami más megoldást kell keresned.Itt van egy pár gépi alkalmazás: http://www.youtube.com/watch?v=UyPLVVBqS7E
2014. jún. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elapadás ellen csak mélyebbre lehet fúrni a kutat.Már az is kérdés miért apadhat el és mennyi idő alatt töltődik újra? A fúrt kutak rendszeres használata előtt legalább egy fél napig szivattyúzzák a benne lévő vizet nemcsak a tisztasága végett,hanem hogy ezáltal jobban feltöltődjön vízzel. Ha sokáig nem volt használva a fúrt kút akkor az előbb megírt sorom az irányadó.Remélem olyan homoktűrő szivattyúd van ami alkalmas az iszap felszippantására és annak eltávolítására is. A vöröses barna szín rendszerint a vas túlzott jelenlétére utal. Hegyes-völgyes helyen laktok?
2014. jún. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Solymáron.

Az egyik szomszéd kútja ugyailyen vasas, a másiké viszont tiszta.

Ja és itt nincs vezetékes víz, tehát mindennapos, a vízvétel.

Tegnap pl. Locsoltam kb 25 perc után leált, a víz elfogyott. Kb ugyanennyi idő és megint van víz, de ilyenkor sokkal barnább, olyan a színe, mint egy jó erős tea csak zavaros. Aztán pár nap és tisztább lessz. Azért vannak szűrőim, de ilyenkor gyakrabban kell tisztítani, mert vastagon rárakódik ez a nyálkás barna cucc.

2014. jún. 9. 21:58
 6/8 kata kata ***** válasza:
Mérd meg,hogy az eredetileg 30 méterre fúrt kutad jelenleg hány méteren van az alja.Kiderül egyből,hogy elapadt vagy a hordaléktól feltöltődött.Külső köpeny vas vagy pvc?
2014. jún. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A mélysége rendben van, a fala műanyag Kg cső, bár nem én fúrattam, de szerintem lent is az van. Az alja biztosan üledékes.

Ha a lerakódott üledéket fel tudom szívni, vagy ki tudom mosatni, akkor szerintetek jó lesz? (Egy darabig?) De mitől lesz vasas? A föld vastartalma összegyűlik a kútban?

2014. jún. 10. 09:16
 8/8 kata kata ***** válasza:
Nálam 3 év alatt 1 méter töltődött fel hordalékkal rendszeres használat mellett.(110 mm pvc) Ezáltal csökkent a vízoszlop magassága.Valószínűleg van egy vas ér és ez néha utat talál a tietekébe.
2014. jún. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!