Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy nem érzem...

Miért van az, hogy nem érzem otthonomnak Magyarországot?

Figyelt kérdés
20 éves fiú vagyok és úgy érzem , hogy nagyon rossz helyre születtem nekem nem itt kéne élnem . Nem érzem otthonomnak az országot sőt még Európát sem . Úgy érzem , hogy nekem Amerikában lenne a helyem teljesen elvarázsol az ottani stílus hangulat legfőképpen New York . Mitől lehet ez az egész ?
2014. jún. 9. 18:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok amerikai filmet néztél/nézel.
2014. jún. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Te nem tudod. Mi nem tudjuk. Ök nem tudják. Kérdezd meg szüleidet, kezelöorvosodat, gyogyszerészedet.
2014. jún. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mert belőled gyorsan kiveszett a szülőföld szeretete .
2014. jún. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A magyar mentalitás és az ebből fakadó politika miatt. Nem véletlenül hívják Magyarországot Magyarisztánnak, Abszurdisztánnak. Itt vagyunk a kultúrált nyugat és a kultúrálatlan balkán "senkiföldjén", ezért van aki kultúrált életet szeretne magának, de van akinek tökéletes megfelel a szemétdombon kapirgálni is vagyis az ország népe megosztott és egyik fél nem viseli el a másik fél dolgait.

Azért Amerika sem egy homogén tündérország, csak ott más jellegű gondok vannak mint nálunk.

2014. jún. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ma minden második fiatal Amerikába vágyódik..Mert csak képekről és filmekből ismerik a másik világot..

Pedig elhiheted, kint sem lesz jobb, sőt. Éltem New Yorkban, és a 4 év alatt még 40 fokos lázzal is mentem dolgozni (otthon már 1-2 hét táppénz lett volna belőle) mert a főnök többször mondta. 1 ember helyére 50-et fel tud venni..

Ünnep napok sincsen annyi mint otthon, és olyan, hogy szombat pihenőnap, sokan csak álmodnak róla. New York közbiztonsága is elég pocsék.. 38 évesen életemben először hallottam pisztolylövést, pedig jó környéken éltem.

A korrupció ugyanúgy megvan, és lehet megleplek most, de kint is vannak munkanélküliek, segélyért sorban állók..

Szomorú látvány karácsonykor nézni a kilométeres sort, mert a szegények, hajléktalanok sorba állnak egy tányér levesért.

Szóval ne hidd, hogy Amerikában minden csillog-villog..

2014. jún. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Lépj-költőz! Szabad a határátlépés-disszidálni sem kell-érezd jól magad!
2014. jún. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Köszönjük meg Orbánnak, hogy ennyi elvágyódó gyereket "nevelt" a kormánya!
2014. jún. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezt azután mondod, hogy éltél is (vagy legalább voltál) az Egyesült Államokban, vagy csak egy illúzió vonz? Pontosan mi az, amitől szerinted ott jobban otthon éreznéd magad, mint itt? Én sem érzem ideális lakóhelynek Magyarországot. Ezerszer jobb élni valahol Dél-Európában tenger mellett, mosolygós, életvidám emberek között. Utazok is rengeteget, de én meg pont otthonnak mást képtelen vagyok megszokni. Itt van minden Magyarországon. A család, a barátaim, a gyökereim. Nekem az otthon az, ami ismerős, ahol felnőttem.
2014. jún. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát csak gratulálni tudok annak a válaszolónak akinek Amerikáról a kultúra jut eszébe. Elkorcsosult kultúrájú társadalom olyan mint ami felé Mo. -is tart. A kultúra ami utoljára eszembe jut arról az országról. A 20 évesek meg a filmek miatt azt hiszik maga a menyország.
2014. jún. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a sok választ !! Az az igazság ,hogy szüleimet nem ismerem az apukám nem a vérszerinti apám az anyám meg lelépett 2 éves koromban. Lehetséges ,hogy a sok film teszi , de az itteni helyzet is nagyban meghatározó .Amerikában a lehetőségeket látom azt a sokszínűséget újdonságot jó persze ,hogy ott sem fenékig tejfel az élet ,de akkor is úgy hiszem érzem ,hogy nekem nem itt van a helyem .
2014. jún. 9. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!