Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Le lehet hűtni a szobámat...

Le lehet hűtni a szobámat valahogy?

Figyelt kérdés
Klíma nincs és a szobám a tetőtében van

2014. jún. 9. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
hát ez a lehető legrosszabb kombináció.
2014. jún. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ne is monnd q ventillátor meg zabálja az áramot egész este nem mehet és valaki tanács hogy holnap hogy hűtsen le?
2014. jún. 9. 23:07
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
a ventillátor zabálja az áramot? Ne viccelj, mennyit fogyaszt egy klímához képest mégis? :)
2014. jún. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
éjjel amennyire lehet, ki kell szellőztetni. Hajnalban, amint a külső levegő hőmérséklete kezdi elérni a szobáét, az ablakot kívülről szigetelni kell, és be kell csukni. De mivel tetőtérben vagy, azért az egész tetőn keresztül jön be a hő, amivel túl sokat nem tudsz kezdeni, ha nem szigeteled le az egészet.
2014. jún. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
77%
Én is tetőtérbe vagyok, és szinte egész nap meg a ventilátor. Mondjuk ha tehetem, lemegyek oda, ahol hűvösebb van. Este megy a ventilátor, meg én szeretem a hideg ágyat, szóval azt szoktam csinálni hogy ilyen permetezővel jól lefujkálok mindent.
2014. jún. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Amennyiben léteznének hatásos "praktikák" mindenki azt használná a klíma helyett,de sajnos nem léteznek.Én lehúztam egy nyarat egy panel legfölső szintjén,felsorolni is nehéz lenne,hogy miket próbáltam ki,gyakorlatilag 0 eredménnyel.Amennyiben valóban hűvöset szeretnél,kezdj el gyűjteni egy klímára,más megoldás a fizika jelenlegi állása szerint sajnos nincs.(illetve mégis,régi masszív vályogház)
2014. jún. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez elég gyakori kérdés, s a válaszokból sejthető, hogy ha a ház átalakítása nem opció, akkor igazán sokat nem lehet tenni, az evidenseken kívül (éjszaka szellőztetés, az ablakra kívülről fényvisszaverő, ha redőny sincs, én egy vékonyabb sötétítő függönyt is használok, hozzátesz a fényvisszaverőhöz, no meg nem akarok sötétben ülni, én még nem tettem fényvisszaverőt a délnyugati ablakomra, csak a délkeleti tetőablakra, amin fényvédő külső roló is van)...

Aki írta a vályogházat... Ha a tető nem szigetelt, akkor nyilván ott is forró a tetőtér... S vályogháznál azért van jobb opció is, az én házam sokkal jobb szigeteléssel s lehet, hogy kisebb, de azért impozáns hőtároló tömeggel rendelkezik, úgyhogy nekem olyan sok bajom nincs, bár most 24 fok van a déli tetőtéri szobámban s ez azért ilyenkor kissé sok számomra. Lent még lesz némi átépítés, utána leköltözöm a 20 fokba (még függöny sincs a sok ablakon, de elég jó adottságai vannak ahhoz, hogy hűs legyen). De nem 1-2 milliót költöttünk az átépítésre és szigetelésre... Bár ez inkább télen érezhető, nyáron szigetelés nélkül is hűvös volt lent, a felső szint nagyobb, mint az alsó és sok fa van.

Ventit szinte sosem használok, a hőmérsékleten nem változtat, néha pár percre kellemes, de sokat nem ér, viszont alig fogyaszt.

2014. jún. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek
2014. jún. 10. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!