Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tudnátok tapasztalatot írni a...

Tudnátok tapasztalatot írni a papírbrikettel vagy bármilyen otthoni hulladékból általad készített brikettel való fűtésről? Ki mennyit tud a téli tüzelőjéből kiváltani vele?

Figyelt kérdés
Megéri-e vele dolgozni vagy túl sok a hamuja? Én nem látom nagy munkának az elkészítését szerintem megérné. Minden ezzel kapcsolatos infó jól jönne! Ki miből készíti mit milyen arányban kever össze szines újság kartonpapír fűrészpor szalma stb

2014. jún. 12. 08:02
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és hogy miben fűtesz vele? Csak rásegítesz vele a fűtésre vagy volt már hogy szinte csak ezzel fűtöttél?
2014. jún. 12. 08:06
 2/9 anonim ***** válasza:
Minden fajta újságot csíkokra szaggatok-beáztatom ~1 hét) Keveréshez fűrészpor nagyon erős keverőszárat használok minél sűrűbb annál kevesebb a víztartalma! .Présbe teszem amennyire lehet ki préselem hamarabb szárad. Kora Ősszel nagyon jó vele fűteni. Nem sok a hamuja.
2014. jún. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, és kazánban...
2014. jún. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És mondjuk milyen arányban tüzeled? A tüzelőd mennyi százalékát tudod vele kiváltani kb? Nekem sok szinespapírom van tudom hogy más is kell bele de a nagyobb részét az fogja adni kb 60 százalék. Volt hogy szinte megpróbáltál azzal fűteni egy napot? Eredmény mi volt? Nyilván a hőértéke jóval kisebb.
2014. jún. 12. 08:40
 5/9 anonim válasza:

Mi kerti gallyakat, főleg bodzát ecetfát tördeltünk össze, szépen, jól ég, csak rövid ideig.


Amikor összekötöztük őket madzggal kb combnyi vastagra jobb volt, de nagyon pepecselős, most azon gondolkozom, hogy veszek egy ágaprítót és papírzacskóba szórom az aprítékot és azzal tüzelek, segítek rá majd kandallóban.


Színes papírt senki se égessen mert egészségkárosító, büdös, elvileg a sima fehér papír is leukémiát okozhat, szóval ennyire ne legyetek már hülyék

2014. jún. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi is még csak kísérletezünk vele, egyenlőre az előállítása elég időigényes és pepecselős.

Kartonpapír, újság, fűrészpor, selejt takarmány. Ezekkel próbálkozott a férjem, mind szépen ég, de önmagában még nem próbáltuk, mert nincs ideje az előállítására.

2014. jún. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Apósomnak vettem ilyen papírbrikett prést, nálunk karton papírral működött tökéletesen, kőkemény téglák lettek, bármit ha hozzákevertünk szétesett később.


1 napot hagytuk ázni, aztán keverőszárral átkevertük.


Csak nyáron száradtak ki a téglák a tűző napon, máskor nem tudtuk kiszárítani.


Hamuja biztos, hogy sok van, legjobb kazánban égetni, de első körben fával meg kellett rakni.

2014. jún. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

#1 vagyok! "milyen arányban tüzeled?" mint írtam kora Ősszel és Tavasszal napokig, amíg nem áll komolyabbra az idő-értem tartósan 0C° alá! Az arány jó ahogy írod!

@5 a mondatod első része"apritó" 1.et értek a második rész "papír is leukémiát okozhat, szóval ennyire ne legyetek már hülyék" HONNAN tudod??? Lényeg:a "hűlye" -az a gólyanéni aki a kéményen bedobott (és nem kaptál leukémiát...)Ja-Tanulj + helyesen írni! AZ aláhúzott piros azt jelenti...

#6. igen az előállítása pocsék-mocskos, -Én télen fűtéskor a kazánon, és a radiátoron szárítottam.egyben válasz a #7-nek!

2014. jún. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Keress ra. Vagy fizess, mert egyre tobb helyen tesznek mar feljelentest a szemetegetokkel szemben. Draga a tuzelo de lenyegesen olcsobb a gaznal. Orulni kene neki. Plusz erdobol el lehet hozni minden setanal foldre hullott szaraz darabokat. 10-20 kg per seta, egy nyar alatt megvan a tuzelo fele.
2014. jún. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!