Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A pistike virágnál hogyan...

A pistike virágnál hogyan lehet elérni, hogy folyamatosan virágozzon?

Figyelt kérdés
Nagyon szépeket kaptam, tele voltak virággal, az összes meglévő bimbó szépen kinyílt. Aztán elfogytak a bimbók, szép kis bokrok lettek a növények, de egy szál virágot sem hoznak. Naponta öntözöm, földjük nedves, alattuk nincs víz, tápoldatot hetente kapnak. Mindezek után mit javasoltok, hogy továbbra is virágozzanak?

2014. jún. 17. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Virágzó növényekhez ajánlott táppal öntözöd őket?
2014. jún. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kösz a jelentkezésedet, azzal öntözöm. Ezért nem értem a problémát.
2014. jún. 18. 12:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem sötét a helyük?
2014. jún. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Inkább azt mondanám, hogy nem kapnak erős fényt. A lakásunk ugyanis olyan tájolású, hogy reggeltől d.u. 5-ig szinte égeti az ablakokat a nap, ezért a redőnyöket félig le kell engedni. Amikor kaptam (május elején) akkor volt igazán kellemes, mert szépen sütötte az ablakokat a nap, de még nem égetett.
2014. jún. 18. 19:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor megvan a hiba oka.

A te szemed hozzászokik a félhomályhoz, nem érzékeled, hogy milyen kevés fény jut be, de a növény bizony érzi.

Lakásban amúgy is csak az ablak előtt lenne neki elég fény a virágzáshoz, teljesen felhúzott redőnyöknél. Minden virágzó növény kimondottan fényigényes, legfeljebb a közvetlen napsütést nem igénylik.

2014. jún. 19. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sokat segítettetek.
2014. jún. 19. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!